תיעוד: כך מתאמנים מחבלים באמצע הפארק

לביהמ"ש במנצ'סטר הגיע סרטון תעמולה של ארגון טרור בשם "הבלאקבורן רזינס" ובו נראים הלוחמים מתאמנים במרץ. סרטון התעמולה הזה לא צולם באיזור נידח במדבר, אלא באמצע פארק מרכזי, ממש מתחת לאף של המטיילים - ועוד לאור יום. לא מאמינים? צפו בתיעוד

מלחמה אורבנית: בעוד בעולם המערבי מפעילים מחתרות שלמות במלחמה נגד ארגוני טרור, יש מי שממש לא מתאמץ להסתתר. שני מבוקשים התאמנו בבגדי הסוואה צבאיים באמצע פארק בעיר לנקשייר - וכל זאת לאור יום. למי שאינו מאמין הם הגדילו לעשות ואפילו תיעדו את האימון הצבאי.

השניים מבצעים תרגול לחימה כשהם זוחלים על הקרקע עם רובים, במה שמזכיר סרט תעמולה בסגנון אל-קעאידה ומיועד להפצה ברחבי העולם. המצולמים שייכים לקבוצה הקוראת לעצמה "הבלאקבורן רזידנס".

הסרטון הוקרן בפני חבר מושבעים בבית משפט במנצ'סטר בשבוע שעבר ומפורסם היום לראשונה.  מדובר בממצא מחקירה שמתנהלת בבריטניה מחודש אוגוסט 2008, בעקבות חומר שנמצא בכרטיס זיכרון של מכשיר סלולרי - שנמצא בתוך מזוודה של נוסע בנמל התעופה במנצ'סטר.

הנוסע שנעצר, אבבס איקבל, בן 24 טוען שצילם את אחיו וחבר בפארק במהלך אימונים. אולם, גם איקבל וגם המצולמים מכחישים שתכננו להוציא לפועל פיגוע טרור בין השנים 2006 ל-2009. ברשויות בבריטניה מתעקשים כי החשודים, יחד עם אדם נוסף שזהותו אסורה לפרסום, תכננו לגייס אנשים לארגון ההתנגדות המוסלמי.