ח"כ אחמד טיבי על החיסול: "זה כמו במאפיה"

במהלך דיון ראשון שהתנהל בכנסת בנושא חיסול בכיר החמאס בדובאי, התעמתו ח"כים ערביים עם ח"כים מהליכוד. ח"כ טיבי תקף את הממשלה והכנסת: "מאיר דגן מחליט אילו נושאים להביא כאן לדיון? זה מעשה טרור, יהיו צווי מעצר נגד דגן". ח"כ שאמה (ליכוד) הגיב מייד: "דגן יקיר ישראל, גם אני הייתי נותן את הדרכון למען החיסול"

ח"כ טיבי. דיון סוער בכנסת (רויטרס)

החיסול בדובאי הגיע היום לכנסת בירושלים, ולפי הדברים שנאמרו בדיון בוועדת הכנסת - נראה שחברי הכנסת יודעים היטב מי שלח את מבחוח לעולם שכולו טוב. "מאיר דגן עושה עבודה טובה בשקט, הוא יקיר ישראל", אמר במהלך הדיון ח"כ כרמל שאמה מהליכוד. עד מהרה התפתח דין ודברים בינו לבין חברי כנסת ערבים - ובראשם ח"כ אחמד טיבי.

טיבי פתח את הדיון בתקיפה נגד הכנסת והממשלה. "מדוע הכנסת לא קיימה עד כה דיון בנושא הזה?", תהה טיבי. "מי שמנסה שלא לקיים דיון - יש לו סיבה לזה...האם מאיר דגן מחליט אילו נושאים להביא לדיון בכנסת?".

"מדוע חברי כנסת כל כך מורגשים מאוימים להעלות נושא כזה לדיון?", המשיך טיבי. "התקשורת חגגה כמעט ברוח האופוריה של כרמל שאמה", אמר, ושיבח את משטרת דובאי. "הגיבור האמיתי של הפרשה הוא מפקד משטרת דובאי, שחשף את המחסלים". לאחר ששאמה השיב לטיבי בשאלה "הליצן הזה?", ענה לו טיבי: "הליצן הזה השאיר אותך עם המכנסיים למטה".

"צווי מעצר נגד מאיר דגן"

שאמה מצידו לא נותר חייב לטיבי. "אצטער מאוד אם לא מדינת ישראל עשתה את המצווה הזו. אם הדרכון שלי יכול היה לעזור בחיסול מבחוח - אני מוכן לתת אותו. גם את הרגיל וגם הדיפלומטי". טיבי לא נשאר חייב: "לחסל במדינה אחרת באמצעים של מאפיה זה ניצחון? זה מעשה טרור, ומי שאחראי לכך צריך לעמוד לדין. אל תופתעו אם יהיו צווי מעצר נגד מאיר דגן".

חבר הכנסת טאלב א-סנע היה מעורב אף הוא בחילופי הדברים. "תלך לעזאזל", אמר לח"כ שאמה. בשלב זה התערב לצדו של שאמה חברו לליכוד ח"כ יריב לוין. "מבחוח לא היה מנהיג - הוא ארכי-טרוריסט וחבריו ארכי-טרוריסטים העומדים בראש ארגון טרור שיורה על גני ילדים".

היום אמר גורם באיחוד האמירויות אומר היום כי משטרת דובאי הצליחה לזהות ארבעה חשודים נוספים במעורבות בחיסול. "שניים מהחשודים נשאו דרכונים בריטיים ושניים נוספים נשאו דרכונים איריים", אמר הגורם לסוכנות הידיעות "רויטרס".