מתווך גרמני חדש בעסקת שליט: עוזרו של המתווך הקודם

אחד מעוזריו של המתווך הקודם בעסקה מונה לאחרונה לתפקיד המתווך עצמו, והוא ישוב לאזור בימים הקרובים וצפוי לחדש את המגעים בין ישראל לחמאס. מאז חיסול מבחוח לפני יותר מחודש - לא התנהלו מגעים לשחרור החייל. חמאס עדיין לא השיב רשמית להצעתה האחרונה של ישראל

גרמניה מינתה בימים האחרונים מתווך חדש למגעים בין ישראל לחמאס בעסקת שחרורו של גלעד שליט, כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". על פי הדיווח, המתווך הקודם גרהארד קונרד סיים את תפקידו ונשאר בגרמניה, אך בימים הקרובים צפוי לשוב לאזור מתווך חדש, הנחשב לאחד מעוזריו של קונרד, והוא צפוי לחדש בהקדם את המגעים לקראת עסקה.

לפני כחודש פורסם לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי המתווך הגרמני "שוקל ברצינות להחזיר את המנדט", להשיב את המפתחות ולהתפטר מתפקידו. בחמאס האשימו אז את ישראל כי המתווך החליט לעשות זאת, על רקע סירובה לחתום על עסקת שליט בסבב השיחות האחרון.

המתווך החדש גם הוא איש מודיעין גרמני, ועל פי הדיווח היה שותף למהלכים האחרונים בעסקה, כך שהוא מעורה היטב בכל פרטיה. עם זאת, מאז ההצעה האחרונה שהעבירה ישראל לחמאס - לא היה כל חדש בכל הקשור אליה, וחמאס למעשה לא השיב לה רשמית.

נועם שליט: לא מתנהלים מגעים

ישראל מצידה הודיעה כבר יותר מפעם אחת כי אין בכוונתה לשנות את ההצעה, וראש הממשלה עצמו אף העביר מסר לחמאס לפיו אם יקבל את תנאיה - תהיה עסקה, ואם לא - אז לא. מאז עלתה לכותרות פרשיית חיסולו של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי לפני יותר מחודש, הפסיקו בארגון להתייחס בתקשורת לעסקת שליט והאשימו את ישראל בחיסול.

הבוקר אמר נועם שליט, אביו של החייל החטוף כי למיטב ידיעתו לא מתקיימת בימים אלו פעילות מדינית לשחרור בנו, אך המתווך הגרמני ממשיך בנסיונותיו. במהלך פעילות מחאה שקיימו הבוקר חברי מטה המאבק לשחרורו של שליט, נחסמו דרכן ל מיכליות דלק לרצועת עזה, ומדבקות עליהן מסר בשפה הערבית "רק שחרורו של גלעד יביא רווחה לעזה" - הודבקו על משאיות האספקה בדרכן לרצועה.