בריטניה: קיבלנו דיווח על שני דרכונים מזויפים נוספים בפרשת החיסול

במשרד החוץ הבריטי טענו היום כי בריטניה קיבלה מידע על שימוש בשני דרכונים מזויפים נוספים של אזרחיה בפרשת חיסולו של מחמוד אל מבחוח. הדברים נאמרו היום בתום פגישת שר החוץ הבריטי עם עמיתו הישראלי אביגדור ליברמן. שר החוץ הישראלי נפגש היום בבריסל גם עם שר החוץ של אירלנד

משרד החוץ הבריטי הודיע הערב כי מצא שני דרכונים מזויפים נוספים שקשורים לפרשת חיסולו של מחמוד אל מבחוח. בכך עולה מספרם של הדרכונים המזויפים בהם השתמשו מחסליו של מבחוח לשמונה.

עד כה היה ידוע על שישה דרכונים מזויפים בפרשת החיסול. מוקדם יותר קרא לישראל שר החוץ הבריטי דייויד מילבנד לשתף פעולה עם חקירת זיוף הדרכונים. דובר המשרד מסר כי בריטניה עדיין מכחישה שידעה מראש על כוונת החיסול.

ליברמן נפגש עם שר החוץ הבריטי

מוקדם יותר היום נפגש שר החוץ הישראלי אביגדור ליברמן עם עמיתו הבריטי בכינוס שרי החוץ של האיחוד האירופי בבריסל.

בצהריים נפגש ליברמן עם שרי החוץ של בריטניה ואירלנד, ונדרש לתת הבהרות באשר לשימוש שעשתה לכאורה חוליית החיסול בדובאי בדרכונים מזוייפים של שתי המדינות. הפגישה התקיימה בדלתיים סגורות.

בסוף השבוע הודיע מפקד המשטרה המקומית בדובאי, גנרל דאחי חלפאן, כי אם יתברר שהמוסד עומד מאחורי ההתנקשות, כפי שהוא משוכנע ב-99%, יש להוציא פקודת מעצר בינלאומית נגד ראש הארגון מאיר דגן ונגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

במקביל מעריכים כעת במשטרת דובאי כי החולייה שאחראית לחיסול מנתה לא רק 11 אנשים - אלא 20, שחלקם אף ביקר במדינה לפני מספר חודשים במעקב אחר מבחוח. באחד המקרים, כך אומרים בדובאי, טסו יחד עם בכיר החמאס גם חברי חולייה ישראלים - אך לא ניסו לפגוע בו.

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2

אחיו של מבחוח: "אני מאמין שישראל עומדת מאחורי החיסול"

דיווח: "כך הורעל בכיר חמאס בדובאי"

הצצה למלון בו חוסל בכיר חמאס מחמוד מבחוח