צה"ל פינה בכוח את אנשי הימין מיריחו

עשרות פעילי ימין, בראשות ח"כ מיכאל בן ארי, חדרו הערב לשטח העיר יריחו כדי להתפלל בבית הכנסת העתיק בעיר, ללא אישור צה"ל וכוחות הביטחון. כוחות צה"ל ומג"ב נכנסו לשטח העיר בתיאום עם כוחות הביטחון הפלסטיניים, ופינו בכוח 35 אנשי ימין, כולל נשים וקטינים, מבית הכנסת - בדרך לבית המעצר

כוחות צה"ל ומג"ב פינו בכוח 35 פעילי ימין בראשות ח"כ מיכאל בן-ארי, שנכנסו אחר הצהריים אל שטח העיר יריחו והתבצרו בבית הכנסת העתיק במקום, בניגוד לצו אלוף. "חוזרים ליריחו", הם צעקו כשהם צועדים לעבר בית הכנסת.

קבוצה של כמה עשרות אנשי ימין, בראשות ח"כ מיכאל בן-ארי, ברוך מרזל, איתמר בן-גביר ואחרים התכנסו היום בהתנחלות מבואות יריחו לרגל יום פטירתו של משה רבנו, וקיימו במקום תפילה. לאחר מכן הם החלו בצעדה אל העיר יריחו, והצליחו לעבור את המחסום הצה"לי ולהיכנס לתוך שטח העיר.

בשלב זה התבצרו אנשי הימין בבית הכנסת "נערן" מצפון לעיר. "הסכמי אוסלו מתו, לא ניתן שמתחת לאפנו יקימו בארץ ישראל מדינת אויב", הסביר ח"כ בן-ארי את המחאה.

"מי שעושה פרובוקציה זה מי שמסכן את חיי היהודים"

"הסכמי אוסלו צריכים להתבטל, זהו המסר החד משמעי שעולה מהסיור שלנו", מספר איתמר בן גביר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "ממשלת ישראל צריכה לשנות את מדיניותה, יריחו תחילה, כמו שההסכם בעבר דיבר על נסיגה תחילה מיריחו כך אנו צריכים לחזור ליריחו מחדש, לחזור לנחלת אבותינו".

עוד מספר בן גביר כי "במהלך הפינוי של המבקרים במקום הוכו ונפצעו שלושה מהם על ידי כוחות מג"ב", מציין בן גביר, "מי שעושה פרובוקציה זה מי שמסכן את חיי היהודים והפך את יריחו לעיר מקלט".

35 פעילי ימין פונו בכוח

בצה"ל יצרו קשר עם הכוחות הפלסטינים בעיר כדי למנוע עימותים בין הצדדים, ובמקביל נכנסו כוחות צה"ל ומג"ב לתוך העיר ולתוך בית הכנסת והחלו לעצור את המסתננים. פעילי הימין נשכבו על הרצפה והתנגדו פאסיבית למעצרם, ופונו אחד אחד ע"י החיילים והשוטרים לאוטובוסים שהובאו למקום.

בתום פעולה מהירה פינו החיילים והשוטרים 35 אנשי ימין, בהם שתי נשים וגם כמה קטינים שמספרם אינו ברור - משום שהם מסרבים להזדהות בפני כוחות הביטחון.

פעילי הימין הועברו לחקירה במשטרת מחוז ש"י והם צפויים לבלות את הלילה בבית המעצר. בצה"ל חוזרים ומדגישים כי הכניסה לשטחי A אסורה לאזרחים ישראלים מחשש לבטחונם.