"מבחוח ידע שעוקבים אחריו ולא היה טיפש כדי לסייע לחוטפיו"

קרובי משפחתו הודפים את טענות חמאס נגדו. בחמאס ערכו היום מסיבת עיתונאים בה חשפו כיצד לדעתם הצליחו סוכני המוסד לעלות על עקבותיו של בכיר המחבלים אל-מבחוח. "השהיד אל מבחוח טלפן לחבריו ולמשפחתו בעזה לפני שייצא מדמשק ואמר להם שיהיה בזמן מסוים בדובאי, ובמלון מסוים", טוענים בחמאס, מה שאפשר לאתר אותו

"מבחוח ידע היטב שעוקבים אחריו ולא היה כה טיפש כדי לסייע לחוטפיו" - כך אמרו הערב קרובי משפחתו של מחמוד מבחוח בתגובה לטענות חמאס כי הוא התנהג ברשלנות וסיכן עצמו בכך שהודיע למשפחתו מתי הוא ישהה בדובאי. בראיון לגלי צה"ל אמרו, כי "הוא מעולם לא אמר להיכן הוא נוסע, כך היה גם בשיחה האחרונה עימו".

מוקדם יותר הערב הטיל ארגון חמאס את האחריות למקרה על המוסד הישראלי. דובר התנועה טען במסיבת עיתונאים שנערכה, כי שיחת טלפון שקיים מבחוח עם בני משפחתו בעזה שעות לפני הטיסה לדובאי, אפשרה למוסד לעלות על עקבותיו.

"השהיד אל מבחוח טלפן לחבריו ולמשפחתו בעזה לפני שייצא מדמשק, ואמר להם שיהיה בזמן מסוים בדובאי, ובמלון מסוים", אמר סלאח ברדוויל, אחד מבכירי חמאס. "כל אלה הן פרצות ביטחוניות", הוסיף ורמז כי הם אלו שהביאו לאיתורו. בנוסף חמאס מאשים את מבחוח על כך שהזמין מלון באינטרנט ובכך גם סייע למוסד לעלות על עקבותיו.

מפקד המשטרה המקומית מסר היום לעיתון המקומי ''אל ביאן'', כי בידיו ראיות חדשות הקושרות את ישראל לחיסול מחמוד אל מבחוח בחודש שעבר. לטענת המפקד הבכיר, כרטיסי הטיסה ששימשו את אחד עשר הסוכנים הסמויים, נקנו בכרטיסי אשראי מזויפים. בנוסף ציין כי ישנם רישומים של שיחות טלפון, שכביכול קושרים את ישראל לחיסול, אך הוא לא ציין באיזה אופן.

בריטניה ידעה ושתקה?

עיתון ה"דיילי מייל" היוצא לאור בבריטניה, פרסם אמש כי ארגון המודיעין הסודי הבריטי קיבל הודעה מוקדמת שסוכני המוסד הולכים לבצע "פעולה בינלאומית" תוך כדי שימוש בדרכונים בריטים מזויפים.

לדברי העיתון, מקור בכיר במוסד אף עדכן את משרד החוץ הבריטי מספר שעות לפני חיסולו של מחמוד אל מבחוח בדובאי, אך לא חשף את זהותו של היעד לחיסול או אפילו היכן הדבר אמור להתרחש. "לא הייתה כל מעורבות בריטית והם לא ידעו את השם של המטרה", מצטט העיתון את המקור. "בהחלט אמרו להם שהאנשים הללו נוסעים בעולם עם דרכונים בריטים, ושייתכן כי בריטניה תאלץ לנקוט בסנקציות נגדם".

בעיתון נטען כי ההודעה המוקדמת לא נועדה כדי לקבל את אישורם של הבריטים, אלא רק כמחווה של נימוס שנועדה לעדכן שהסיפור עשוי להתפוצץ בתקשורת. יש לציין כי על אף שהעיתון מסתמך על דברים שהשמיע, לכאורה, בכיר במוסד, המידע הועבר על ידי מקור ביטחוני בריטי בכיר שלפי הנטען נפגש עם עמיתו הישראלי.

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

מקורב לראש המוסד דגן: הוא לא מתכוון להתפטר

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2

אחיו של מבחוח: "אני מאמין שישראל עומדת מאחורי החיסול"

דיווח: "כך הורעל בכיר חמאס בדובאי"

הצצה למלון בו חוסל בכיר חמאס מחמוד מבחוח