ראש אכ"א נגד המשתמטים - ובר רפאלי

בתכנית "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס התארח האלוף אבי זמיר ואמר כי המלחמה נגד תופעת ההשתמטות בצה"ל תופסת תאוצה. לדבריו, בעזרת חברות חקירה הוחזרו לשירות בנות משתמטות וכי מספר החרדים המתגייסים לצה"ל צפוי לזנק בתקופה הקרובה. בנוגע לתופעת הסרבנות אמר זמיר: "צה"ל לא צריך לבצע את משימות הפינוי"

ראש אכ"א, האלוף אבי זמיר, התארח בתכנית "פגוש את העיתנות" עם דנה וויס, במהלכה הכריז מלחמה על ההשתמטות מצה"ל. "נכפיל את מספר החרדים המשרתים בצה"ל כבר בתקופה הקרובה", אמר זמיר.

עוד בתוכנית ציין האלוף זמיר כי, "הגיוס לצה"ל הוא אתגר לאומי מהמעלה הראשונה". לדבריו יש שונות מאוד גדולה בישראל, ויש קבוצה גדולה שלא שותפה למאמץ. "השונות בחברה הישראלית פוגעת בלכידות החברתית ובשירות הצבאי", הוסיף זמיר .

ראש אכ"א אינו משלים גם אם השתמטות בנות משירות צבאי מלא, ופועל נגד תופעה זו בכל הכוח. "בעזרת חברות חקירה הצלחנו להחזיר לשירות בנות שהצהירו דת בשקר", הוא חושף. "בנות שמשקרות ומצהירות דת עושות שימוש ציני בחוק".

זמיר התייחס לתופעת הסרבנות שמרימה את ראשה בתקופה האחרונה בשורות צה"ל. "לא ייתכן שבתוך שורותיה של ישיבת הסדר יש שיח פוליטי נגד הצבא", ציין והוסיף כי לדעתו, "צה"ל לא צריך לבצע את משימות פינוי היישובים, אך אם צה"ל יונחה - הוא יבצע".