גורדון בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

פרשת החיסול בדובאי מסתעפת: ראש ממשלת בריטניה גורדון בראון קורא להקמת ועדת חקירה מקיפה שתבדוק כיצד בעלי דרכונים בריטיים היו מעורבים, לכאורה, בחיסול בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח. התקשורת הבריטית סוערת: מי גנב את הזהות של האזרחים הבריטים?

החיסול בדובאי: סערה בבריטניה בעקבות השימוש של מחסליו של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח בדרכונים בריטיים מזויפים. ראש הממשלה גורדון בראון הורה לחקור מי זייף את הדרכונים הבריטיים ואיך הם הגיעו למחסלים.

בראון קורא לחקירה מקיפה בעניין מעורבות אזרחים בריטים, לכאורה, בחיסול בכיר חמאס. ראש ממשלת בריטניה אמר בראיון לרדיו LBC: "אנחנו בודקים את הסוגיה ברגעים אלו, ומתכוונים לערוך חקירה מלאה בנושא. דרכון בריטי הוא מסמך חשוב מאוד, וצריך לדאוג לו היטב".

התקשורת הבריטית מדווחת בהרחבה על חשיפת תמונות צוות הסוכנים שהשתתפו בחיסולו של מבחוח בדובאי. "הם טיילו עם דרכונים אירופאים מזויפים", אמר קריין תכנית ברשת ה-BBC. "כמה אזרחים בעלי אזרחות כפולה בריטית וישראלית טוענים שנעשה שימוש בשמותיהם, על ידי 11 חברים בחוליית חיסול חסרת רחמים, אלו הפנים שעל פי משטרת דובאי, עומדים מאחורי חיסולו של בכיר חמאס".

התקשורת הבריטית סוערת

"התעודות כוללות שישה דרכונים בריטים, שככל הנראה זויפו, והזהות שלהם - נגנבה. כבר עכשיו קוראים להתפטרותו של ראש המוסד. לעיתונים במדינה אין שום ספק בכך שידו של המוסד היא זו שחיסלה את בכיר החמאס בדובאי", טוענים עיתונאים בבריטניה.

מומחה לענייני מודיעין מסביר את מורכבות המבצע: "הם ידעו שהמטרה שלהם מגיעה לדובאי, למרות שהוא בעצמו נסע תחת דרכון מזויף. האופן שהם הגיעו - בטיסות נפרדות, האופן שהם עקבו אחריו, הדרך שבה הם הגיעו לחדרו של יעד החיסול - והעובדה שהם לא השתמשו בחומר נפץ או באקדחים".

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דיווח: "כך הורעל בכיר חמאס בדובאי"

הצצה למלון בו חוסל בכיר חמאס מחמוד מבחוח