דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

הסערה סביב חיסולו של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח נמשכת: הבוקר מדווח העיתון "ניו-יורק טיימס" כי חוליית החיסול מנתה 17 בני אדם ולא 11, וכי 6 מהם עדיין לא זוהו סופית. בכיר במשטרת דובאי: "בדרכונים של המחסלים כבר נעשה שימוש רב חודשים לפני החיסול, באירופה ובאסיה". בכיר בחמאס נעצר בחשד לסיוע במלאכת החיסול

בעולם נמשכת גם הבוקר הסערה סביב חשיפת חוליית מחסליו של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי, שלשום. בעוד שמספר כלי תקשורת זרים מצביעים על המוסד הישראלי כאחראי לחיסולו, מתפרסמים הבוקר פרטים חדשים אודות חקירת האירוע.

"בדרכונים של המחסלים כבר נעשה שימוש רב חודשים לפני החיסול, באירופה ובאסיה", אומר הבוקר גורם בכיר במשטרת דובאי לעיתון "ניו-יורק טיימס". לדבריו, צוות החיסול מנה כ-17 בני אדם, ולא 11 כפי שפורסם תחילה, אולם שישה מחסלים המשטרה המקומית טרם הצליחה לזהות.

"בכירים בחמאס מעורבים בחיסול"

במקביל, דיווחו כלי תקשורת ערביים בימים האחרונים כי נהרו מסעוד, אחד ממקורביו של מבחוח, ומי שהיה נוהג להצטרף למסעותיו במדינות המפרץ, נעצר מספר ימים לאחר החיסול, בחשד כי הדליף מידע למחסלים וסייע רבות בפעולה.

על פי חלק מהדיווחים נעצר מסעוד, שנחשב לפעיל חמאס בכיר וחבר ברשת ההברחות של חמאס, על ידי מנגנוני הביטחון הסוריים בדמשק, אליה שב לאחר מותו של מבחוח. בכירים בחמאס הכחישו את הדיווח.

כלי תקשורת ערביים דיווחו כי גובר החשד שלמספר בכירים בחמאס הייתה מעורבות בחיסול, וכי מסעוד ובכירים נוספים העבירו מידע שסייע לחיסולו. גם במשטרת דובאי העריכו אתמול כי אנשים מהמעגל הקרוב למבחוח הדליפו את המידע על תנועותיו.