פרסום ראשון: ישראל העבירה הצעה חדשה לחמאס

למרות הכל - יש פתח לתקווה? לפני כחודש וחצי העבירה ישראל הצעה חדשה לחמאס בנוגע לעסקת שליט, הצעה אותה הגדיר המתווך הגרמני כראויה ולגיטימית. בימים הקרובים יגיע המתווך הגרמני לארץ כדי לקבל את תשובת שליט. נתניהו שלח מסר לחמאס: מדובר בהצעה הישראלית האחרונה

המשא ומתן לשחרור גלעד שליט - מתחדש: לפני כחודש וחצי העבירה ישראל לחמאס הצעה חדשה, אך החמאס טרם השיב על הצעתה החדשה של ישראל.

המתווך הגרמני שפועל זה יותר משנה בניסיון לגשר על הפערים בין הצדדים ולהביא לשחרור החייל החטוף תמורת מאות אסירי חמאס המרצים את עונשם בכלא הישראלי, הגדיר את הצעתה החדשה של ישראל "ראויה ולגיטימית".

במקרה או שלא במקרה, שלח ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר לחמאס במהלך ביקורו ברוסיה. נתניהו אמר כי ההצעה הישראלית שהועברה היא ההצעה האחרונה. "לא תהיה הצעה אחרת", הדגיש ראש הממשלה.

בנוסף לנתניהו העבירו הפעילים למען גלעד שליט מסר לחמאס, כאשר הגיעו מוקדם יותר הבוקר למעבר כרם שלום על מנת להדביק סטיקרים על סחורות שנכנסות לרצועה. על הסטיקרים נכתב: "תחזירו את שליט - תקבלו אלף בנים חזרה".

סבב השיחות הקודם נכשל

בסוף החודש שעבר נכשל סבב נוסף של שיחות עקיפות בין ישראל לחמאס שהתקיים בתיווך גרמני. הגרמנים האשימו את נתניהו בהכשלת סבב השיחות, וגורם בכיר בשירותי הביון הגרמנים אמר לעיתון 'דר שפיגל' כי למרות שתנאי ההסכם נידונו במשך חודשים, החליט נתניהו להציב תנאים חדשים להם התנגד בעבר החמאס, ובעצם גרם לפיצוץ המו"מ.

רוב המחלוקת בסבב השיחות הקודם נסובה סביב התעקשות ישראל לגרש את מרבית אסירי החמאס שישוחררו במסגרת העסקה לחו"ל או להגלותם לגדה המערבית, החלטה שלא התקבלה בעין יפה על ידי הארגון, שהחליט לסגת מההסכמות שהושגו ולהכשיל את ביצוע העסקה.

המו"מ לשחרור שליט - סיקור מיוחד

משעל: רוסיה רצתה לתווך בעסקת שליט, ישראל סירבה

דיווח: המו"מ יתחדש בסוף החודש

בכיר מצרי: "עסקת שליט נכשלה בגלל החיסול בדובאי"

גרמניה נגד ישראל: "מכשילה את עסקת שליט"

חמאס: המו"מ על שליט נמשך, נתניהו אחרי לכשלונו

האם עסקת שליט עומדת בפני פיצוץ?