אחיו של מבחוח: "אני מאמין שישראל עומדת מאחורי החיסול"

"אני מאמין שהמוסד עומד מאחורי החיסול של אחי" – כך מאשים הבוקר פאיק אל-מבחוח, אחיו של מחמוד אל-מבחוח, בכיר החמאס שחוסל לפני כשבועיים בדובאי. "אין להם שום בעיה לגייס אנשים גם בחו"ל". אמש פורסמו תמונות ממצלמות האבטחה במלון בו בוצע החיסול, בהן נראים החשודים

יום לאחר שנחשפו צילומים ממצלמות האבטחה שתיעדו את מחסליו של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי, אחיו, פאיק אל-מבחוח, מפנה אצבע מאשימה לעבר ישראל. "לא הופתעתי מכך שנעצרו פלסטינים בחשד למעורבות בחיסול. אמר מבחוח בתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. "מהתחלה אמרנו שאם לישראל יש יד בזה, היא לא עבדה לבד".

לדברי פאיק, רשימת המחסלים שפורסמה אינה מלאה. "מדובר בפעולה מורכבת, לא יכול להיות שהיו מעורבים בה רק 11 איש", אמר, "אולי בפועל רק הם ביצעו אותה, אבל היו אנשים שעקבו אחרי מחמוד מהרגע שיצא מהרצועה ועד שהגיע לדובאי ואנשים שאספו עליו מידע - זה יותר מ-11 איש".

בדובאי ממשיכים לחקור את נסיבות החיסול

פאיק שב והאשים את ישראל בחיסול: "אני מאמין שהמוסד עומד מאחורי החיסול, אין להם שום בעיה לגייס אנשים גם בחו"ל. אולי גם גורמים פלסטינים נתנו אור ירוק לשיתוף פעולה איתם. לדעתי, הישראלים הם אלה שעומדים מאחורי כל החיסולים המסתוריים במזרח-התיכון בעת האחרונה".

בדובאי נמשכת חקירת חיסולו של מבחוח, זאת לאחר שאתמול חשפה משטרת דובאי את צילומי מצלמות האבטחה בהם נראה מבחוח בשעותיו האחרונות, וכן מי שבדובאי משוכנעים שהם אחד-עשר חברי חוליית החיסול.

מתח קשה בין פתח לחמאס

משטרת דובאי פנתה לאינטרפול וביקשה להוציא צווי מעצר בינלאומיים לחברי החולייה, על פי הדרכונים שהציגו בבואם לדובאי. במשטרת דובאי לא מפנים אצבע מאשימה לעבר המוסד, אבל אומרים שייתכן ומדובר בפעולה ישראלית.

בעקבות הצילומים הללו, מנמלי התעופה ומבית המלון בו שהה מבחוח, נעצרו שני פלסטינים שהוסגרו מירדן בחשד למעורבות בחיסול. מתח קשה שורר בין פתח לחמאס בעקבות מעצרו של איש ביטחון ברשות הפלסטינית, שנעצר בדובאי בחשד למעורבות בחיסול.

בחמאס האשימו את הפתח בשיתוף פעולה עם ישראל בביצוע ההתנקשות. בתגובה רמז דובר מנגנון הביטחון של אבו מאזן שישנן חפרפרות גם בארגון היריב.

בסוף השבוע האחרון פורסם בעיתון ה"טיימס" הלונדוני כי ישראל מנהלת מבצע חיסולים במזרח התיכון, במאמץ למנוע תיאום בין אנשי מפתח בארגוני הטרור. על פי הדיווח בעיתון, עוקבים סוכני מוסד ישראליים בתקופה האחרונה אחר פגישות בין אנשי חמאס למנהיגים בזרוע הצבאית של חיזבאללה ו"משמרות המהפכה האירנים".

דיווח: "כך הורעל בכיר חמאס בדובאי"

הצצה למלון בו חוסל בכיר חמאס מחמוד מבחוח