תיעוד מיוחד: רגעים לפני חיסולו של מחמוד מבחוח

משטרת דובאי מפרסמת הערב ממצאי חקירה ראשונים של חיסולו של בכיר החמאס, לפני כשבועיים בדובאי: חוליית החיסול, על פי החקירה, מנתה כ-10 שכירי חרב - עדיין לא ברור אם הגיעו מישראל. בין ה-10, גם אישה אחת. מאוחר יותר פרסמה המשטרה תמונות ממצלמות האבטחה בבית המלון בו חוסל - רגעים לפני החיסול. צפו בתיעוד המלא

מצלמות האבטחה בשדה התעופה של דובאי קלטו את מחמוד אל-מבחוח, ראש רשת ההברחות של חמאס, בבואו לדובאי. כוונתו הייתה להמשיך אחר כך, לסודאן ולסין. מבחוח נרשם בבית המלון "בוסתאן", ושוב, תועד במצלמת האבטחה. אחר-כך, עלה לחדרו.

עמו, במעלית, יוצאים שניים, מבין 10 חברי חוליית החיסול. מבחוח פונה לחדר מספר 230, שם הוא עתיד למצוא את מותו בלילה שבין ה-19 ל-20 בלילה. הטניסאים פונים לחדר הסמוך, 237. התיעוד הראשון של מבחוח נרשם חמש שעות לפני חיסולו של מבחוח.

המחסלים, לפי משטרת דובאי, החזיקו בדרכונים איריים, צרפתיים וגרמניים, והייתה עמם גם בחורה, ושמה גייל. בתיעוד מצלמות האבטחה של משטרת דובאי, ניתן לראות את הגעתם של החשודים ברצח מבחוח, עוד בשדה התעופה וכלה בהתמקמות בחדר בבית המלון.

גם תרשים השיחות ביניהם תועד, ופורסם היום לכלי התקשורת: ממצאי החקירה מעלים, כי חברי החוליה לא השתמשו בטלפונים מקומיים, כי אם בטלפונים סלולריים שהביאו עמם לדובאי. מקום הפגישה והתיאום שלהם היה בקניון. בתום שיחות התיאום, הגיע צוות החיסול, מחולק לשני צוותים - האחד הצוות המבצע והשני הצוות הטכני, לבית המלון. הם עלו אחד אחרי השני לחדר, להמתין שם למבחוח.

התיעוד האחרון בחיים

מבחוח חוזר בשעות הערב מהטיול שלו מחוץ לכותלי המלון. ואז, מצלמות אותו מצלמות האבטחה בפעם האחרונה. זו תהיה הפעם האחרונה בה ייראה מבחוח בחיים. מספר דקות לאחר מכן, מתעדות המצלמות את שני צוותי החיסול, בזה אחר זה, עוזבים את הקומה בו שכן מבחוח - הוא, בזמן הזה, כבר לא בחיים.

שעות ארוכות בטרם תתגלה גופתו של מבחוח, עוזבים חברי החולייה את דובאי - וגם זה מתועד במצלמות האבטחה בנמל התעופה.

אחרי פרסום התמונות ופרטי החקירה, פנתה דובאי לירדן בבקשה להסגיר לידיה שני פלסטינים שצולמו במצלמות האבטחה כשהם נפגשים עם כמה מחברי צוות החיסול. האחד מהם נושא דרגה בכוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית. חמאס בתגובה האשים הערב את הרשות במעורבות באירוע.

זאת ועוד, הודיעו כוחות הביטחון בדובאי כי הם מתנגדים בתוקף למעורבות של החמאס בכל מהלך של החקירה, ובכל פרטיה. ומעניין מכל הוא - שדובאי עדיין לא מאשימה את ישראל או את המוסד בביצוע החיסול. מפקד משטרת דובאי אמר כי "יכול להיות שזו פעולה של המוסד", אך אינו מאשים ואומר את הדברים במפורש.

כך או כך, פנייה רשמית כבר נעשתה לאינטרפול, בבקשה לסייע במעצרם של חברי החולייה, על בסיס הדרכונים עמם הזדהו בכניסתם לדובאי.

בסוף השבוע האחרון פורסם בעיתון ה"טיימס" הלונדוני כי ישראל מנהלת מבצע חיסולים במזרח התיכון, במאמץ למנוע תיאום בין אנשי מפתח בארגוני הטרור. על פי הדיווח בעיתון, עוקבים סוכני מוסד ישראליים בתקופה האחרונה אחר פגישות בין אנשי חמאס למנהיגים בזרוע הצבאית של חיזבאללה ו"משמרות המהפכה האירניים".

דיווח: "כך הורעל בכיר חמאס בדובאי"

הצצה למלון בו חוסל בכיר חמאס מחמוד מבחוח