דיווח: "ישראל מנהלת מבצע חיסולים במזה"ת"

הטיימס הלונדוני מדווח כי ישראל מאשמת בניהול מבצע חיסולים במזה"ת בתקופה האחרונה. על פי האשמות, המוסד מכוון לפגוע בפגישות בין בכירים בחמאס לאנשי חיזבאללה ובכירים במשמרות המהפיכה באירן. לדברי בכיר ברשות הפלסטינית, ישראל מנסה לעצור את התחזקות הקשר של הנהגת חמאס בעזה עם חיזבאללה ואירן

המדינות כועסות שישראל משתמשת בשטחן לחיסולים. ארכיון (חדשות 2)

מלחמה סמויה במזה"ת: ישראל מנהלת מבצע חיסולים במזרח התיכון, במאמץ למנוע תיאום בין אנשי מפתח בארגוני הטרור -כך מדווח היום עיתון הטיימס הלונדוני. בישראל לא מגיבים על הפרסום.

על פי הדיווח, ישראל מואשמת כי מפעילה סוכני מוסד ישראלים בתקופה האחרונה העוקבים אחר פגישות בין אנשי חמאס למנהיגים בזרועה הצבאית של חיזבאללה ושל משמרות המהפיכה האירנים. המשימה: לחסל את הבכירים, ובכך למנוע חיזוק הקשר של חמאס ברצועת עזה עם שאר העולם הערבי.

"שיתוף הפעולה בין עזה לאירן הולך ומתהדק לאחרונה", אמר לטיימס בכיר פלסטיני ברמאללה, "וישראל יכולה לקרוא את הכתובת שעל קיר והיא יודעת שעם העזרה של אירן, הנהגת החמאס בעזה תתחזק עוד יותר ותילחם בחוזקה". לדברי הבכיר, ישראל עוברת את הגבול, גם גיאוגרפית - מה שמעורר את זעמו של העולם הערבי. "מדינות אחרות לא רוצות להפוך לשטח דמים בקונפליקט בין ישראל לפלסטינים", אמר הבכיר הפלסטיני.

בינואר: חיסול אל-מבחוח בדובאי

החיסול האחרון שמיוחס למוסד הוא של מחמוד אל-מבחוח בדובאי, בחודש ינואר השנה. אל-מבחוח היה אחד ממייסדי הזרוע הצבאית של החמאס "עז א-דין אל קסאם" ולפני 20 שנה עמד בראש החולייה שחטפה ורצחה את חיילי צה"ל אבי סספורטס ואילן סעדון. בהמשך עבר לדמשק, שם שימש כממונה על הברחות הנשק מאירן לרצועת עזה. לפי מקורות במזרח התיכון, עקבה ישראל אחר אל-מבחוח החל מהרגע בו עלה על טיסתו מדמשק לדובאי ב-19 בינואר.

בימים הראשונים לאחר מותו פרסמו חמאס כי מבחוח סבל ממחלת עצמות, והיא זאת שהביאה למותו, אך שינו את גרסתם בנוגע לסיבת המוות.

דיווח: "כך הורעל בכיר חמאס בדובאי"

תיעוד נדיר של ראש המוסד מדבר על פעילות הארגון