חברון: מחבל ניסה לדקור חייל ונהרג

ניסיון דקירה בחברון: מחבל זינק על כוח צה"ל בזמן שאלה ערכו סיור שגרתי בקסבה בעיר. המחבל, חמוש בסכין, ניסה לדקור את אחד החיילים, ואז נורה על ידי חבריו לכוח. המחבל הועבר במצב קשה לבית החולים הדסה בירושלים, שם מת מפצעיו

לאחר חודשים ללא אירוע ביטחוני משמעותי בחברון, הופר היום השקט לאחר שפלסטיני חמוש בסכין התנפל על כוח מחטיבת כפיר בזמן שאלה ביצעו סיור שגרתי בקסבה. המחבל ניסה לדקור את אחד החיילים, ולמרבה המזל החיילים האחרים בכוח הבחינו במחבל וירו בו.

המחבל נפצע בתחילה באורח קשה ולאחר שהחיילים ניסו לייצב את מצבו בשטח, הועבר המחבל לבית החולים הדסה בירושלים שם נפטר מפצעיו. גורמים צבאיים סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי מספר דקות קודם לאירוע, התגודדו מספר ערבים סביב בתי היישוב היהודי בעיר ויידו אבנים לעבר התושבים, איש לא נפגע באירוע הזה.

ביום רביעי: נגד מחטיבת כפיר נרצח בצומת תפוח

חייל צה"ל נרצח ביום רביעי בפיגוע דקירה שאירע בצהריים בצומת תפוח שבשומרון. פלסטיני שהבחין בג'יפ ישראלי שהתקדם בנסיעה איטית, זינק על הרכב והחל לדקור את החייל שנהג בו באזור החזה - כל זאת דרך החלון הפתוח. כוחות מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו החייאה ופינו אותו במסוק לבית החולים - אולם הוא נפטר שם מפצעיו.

ההרוג בפיגוע הוא רב-סמל איהאב ח'טיב, נגד בחטיבת כפיר, דרוזי בן 26 מהכפר מרר. הוא הותיר אחריו אב, אם, שני אחים ושלוש אחיות. דודו של איהאב נהרג לפני מספר שנים בפעילות צבאית, ודודתו נהרגה מפגיעת קטיושה במלחמת לבנון השניה. 

מיד לאחר הדקירה עוד ניסה החייל להיחלץ מהדוקר, כשהוא ממשיך בנסיעה, אולם בשלב מסוים הוא איבד את השליטה על ההגה והג'יפ שבו נסע התהפך לתעלה, במרחק של 150 מטרים ממקום הדקירה. כוחות צבא ומשטרה שהיו בצומת הבחינו בדקירה ולא עבר זמן רב עד שרכז הביטחון השוטף הצה"לי של היישוב הסמוך רחלים, יוסי מרגלית, החל בנסיעה לעבר הדוקר ודרס אותו.