צה"ל תקף חוליית מחבלים שהניחה מטען סמוך לכיסופים

כוח סיור זיהה הבוקר תנועה חשודה סמוך לגדר המערכת, באזור כיסופים. ההערכה היא כי היה מדובר בחוליה של ארבעה מחבלים, ששהניחו מטען צד. הכוח פתח באש לעבר המחבלים - אולם לא ידוע אם החוליה נפגעה או לא. דובר צה"ל: אין נפגעים לכוחותנו. רק אתמול סוכל פיגוע נוסף, סמוך למעבר קרני

שוב, ניסיון פיגוע סמוך לגדר המערכת (חדשות 2)

שוב ניסיון פיגוע נגד צה"ל סמוך לגדר המערכת: כוח צה"ל פתח הבוקר באש לעבר חולייה של ארבעה מחבלים שהפעילו מטען חבלה סמוך לגדר המערכת באזור כיסופים. בצה"ל אומרים הבוקר כי לא היו נפגעים בקרב כוחותנו, בעקבות פיצוץ המטען.

בשעות הבוקר זיהה סיור של צה"ל פעילות חשודה באזור מעבר כיסופים. הכוחות בשטח זיהו את חוליית המחבלים, שהייתה עסוקה בהנחת מטען צד שאמור היה להתפוצץ ולפגוע בפטרול של כוח צה"ל שנע על הציר. בהתאם להנחיות, פתחו הכוחות באש לעבר המחבלים. בשלב זה לא ידוע אם אכן נפגעה החולייה או לא. בלשכת דובר צה"ל אמרו היום לחדשות 2 באינטרנט: "הכוח ביצע ירי לעבר נקודות חשודות, אין נפגעים לכוחותנו".

אתמול: פעיל ג'יהאד עולמי חוסל

רק אתמול סוכל פיגוע נוסף, במעבר קרני. בפעולה משותפת של צה"ל והשב"כ הותקפה חולייה של הגי'האד העולמי שהייתה בדרך לפיגוע הקרבה. פלסטיני אחד נהרג כתוצאה מהפעולה ואחר נפצע. כלי טיס של חיל האוויר תקף בצפון מזרח סג'עיה, וזיהה פגיעה מדויקת. 

בצה"ל אומרים כי ההרוג, תושב עזה בן 26, הוא ככל הנראה פעיל ג'יהאד עולמי שהיה מעורב בחודשים האחרונים בביצוע ירי רקטות לעבר שטח מדינת ישראל.

"נמשיך לפעול בנחישות ובעוצמה נגד כל גורם טרור נגד ישראל", אמרו אתמול בצה"ל והדגישו כי ארגון החמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועה ולשמירת השקט בה. מוקדם יותר התנהלו חילופי אש ליד גדר המערכת בדרום סמוך לקיבוץ עלומים, לאחר שטיל נ"ט נורה לעבר סיור של צה"ל. לא היו נפגעים לכוחותינו. בעקבות התקרית הוכרזה כוננות באזור. הפלסטינים דיווחו על שתי ילדות שנפגעו בחילופי האש.