מעבר קרני: צה"ל חיסל חוליית מחבלים בדרכה לבצע פיגוע

בפעולה משותפת של צה"ל ושל השב"כ סוכל ניסיון פיגוע במעבר קרני שבצפון מערב הרצועה. הפלסטינים מדווחים על הרוג בתקיפה. מוקדם יותר היום התנהלו חילופי אש בין צה"ל למחבלים ליד גדר המערכת בדרום סמוך לקיבוץ עלומים

פלסטיני נהרג מתקיפת צה"ל. עזה (חדשות 2)

סוכל פיגוע במעבר קרני: בפעולה משותפת של צה"ל והשב"כ חוסלה היום חולייה של הגי'האד העולמי שהייתה בדרך לפיגוע הקרבה. פלסטיני אחד נהרג כתוצאה מהפעולה ואחר נפצע.

בשעות הבוקר המאוחרות תקף כלי טיס של חיל האוויר בצפון מזרח סג'עיה, סמוך למעבר קרני שברצועת עזה וזיהה פגיעה מדויקת. בצה"ל אומרים כי ההרוג, תושב עזה בן 26, הוא ככל הנראה פעיל ג'יהאד עולמי שהיה מעורב בחודשים האחרונים בביצוע ירי רקטות לעבר שטח מדינת ישראל.

"נמשיך לפעול בנחישות ובעוצמה נגד כל גורם טרור נגד ישראל", הוסיפו בצה"ל והדגישו כי ארגון החמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועה ולשמירת השקט בה.

הפלסטינים: 2 ילדות נפגעו מטיל נ"ט

מוקדם יותר היום התנהלו חילופי אש ליד גדר המערכת בדרום סמוך לקיבוץ עלומים, לאחר שטיל נ"ט נורה לעבר סיור של צה"ל. לא היו נפגעים לכוחותינו. בעקבות התקרית הוכרזה כוננות באזור. הפלסטינים דיווחו על שתי ילדות שנפגעו בחילופי האש.

לפני כחודש נהרגו שלושה מחבלים פלסטינים בתקיפת כלי טייס של חיל האוויר בדיר אל-בלח, בדרום הרצועה. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי מחבל נוסף נפצע אנוש בתקיפה. עדי ראייה פלסטינים דיווחו כי מזל"ט ישראלי תקף חוליית פעילים של אחד מהארגונים ברצועה, שעה שזו התקרבה לגדר המערכת. שלושת ההרוגים הועברו לבית החולים "שוהדא אל-אקצה" בדיר אל-בלח.