הרמטכ"ל יעניק צל"שים ליחידות עילית על מבצעים עלומים

האלוף טל רוסו מונה כדי לבחון את המבצעים החשאיים של יחידות העילית והמליץ לרמטכ"ל להעניק צל"שים לשייטת 13 ולסיירת מטכ"ל. שתי היחידות מועמדות על שורה של פעולות שתמכו ושיפרו רבות את ביטחונה של ישראל. לפי פרסומים זרים היחידות פעלו בתעלת סואץ, בלבנון ובסוריה

ועדה בצה"ל ממליצה להעניק צל"ש לסיירת מטכ"ל ולשייטת 13. שתי היחידות מועמדות לקבלת צל"שים על שורה של מבצעים עלומים שביצעו בחודשים האחרונים .

הרמטכ"ל מינה את האלוף טל רוסו כדי לבחון את המבצעים החשאיים. שתי היחידות מועמדות על שורה של פעולות שתמכו ושיפרו רבות את ביטחונה של ישראל.

פרסומים זרים מייחסים לישראל פעולות שונות בתעלת סואץ, בלבנון ובסוריה, והטקס שבו יוענקו האותות יערך כמובן בדלתיים סגורות.

האם ישראל עומדת מאחורי חיסול איש החמאס בדובאי?

אחת הפעולות ששמה שלש ישראל נקשר בה לאחרונה הייתה חיסול פעיל החמאס מחמוד אל-מבחוח שחוסל בדובאי בחודש שעבר. זמן קצר לאחר מכן פרסם ארגון החמאס בדמשק הודעה שבה הוא מאשים את ישראל בחיסול.

בכיר הארגון בדמשק עיזת אל רישק, סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ישראל חיסלה את המפקד הצבאי הבכיר מחמוד אל מבחוח, שעמד מאחורי חטיפתם והריגתם של חיילי צה"ל אילן סעדון ואבי סספורטס בזמן האינתיפאדה הראשונה.

על פי טענות הארגון, מבחוח חוסל יום לאחר שהגיע לדובאי מסוריה, לפני כשבוע וחצי. נציגי חמאס סירבו להתייחס לדרך ולמקום המדוייק בו נהרג הבכיר.