מטה שליט חוזר לפעול: מעכבים משפחות אסירים בכלא הדרים

אחרי שבועות ארוכים של שתיקה תקשורתית, חוזרים הבוקר אנשי המטה להפגין ומעכבים את כניסתם של משפחות האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל לכלא הדרים - במחאה על כך ששליט לא זוכה לביקורים כמו אסירי חמאס. הפעילים מוחים על כך שהאסירים נהנים מתנאים, בעוד שגלעד בשבי כבר 1,325 ימים מבלי שזכה לביקור הצלב האדום

המאבק למען שחרור החייל החטוף חוזר לכותרות אחרי שבועות ארוכים של שתיקה: פעילים למען גלעד שליט מעכבים הבוקר משפחות של אסירים פלסטינים בפתח כלא הדרים בשרון - בניסיון לקדם עסקה לשחרור החייל החטוף. במקום נמצאים כוחות משטרה גדולים בניסיון לשמור על הסדר.

לכלא הגיעו שני אוטובוסים ובהם בני המשפחות של אסירים. את פניהם קיבלו פעילים למען גלעד שליט, שמנסים למנוע מהאוטובוסים להיכנס לכלא ולבקר את בני משפחתם, במחאה על כך שהחייל החטוף לא מקבל אפילו ביקור של הצלב האדום בשביו.

הפעילים מוחים גם על כך שהאסירים הפלסטיניים נהנים מתנאים כמו טלוויזיה בערבית, עיתונים וביקורים בעוד ששליט נמצא בשבי כבר 1,325 ימים - ללא ביקור.

"לא יודעים אם גלעד חי או מת"

"הגיעו לכאן הבוקר הבוקר עשרות פעילים", סיפר הבוקר יואל מרשק, ראש אגף המשימות בתנועה הקיבוצית ומראשי צבא החברים למען שליט, בשיחה עם חדשות 2. "מולנו יש עשרות שוטרים. לא באנו לתקוף את הכלא, אלא להגיד לאמהות הפלסטיניות שידברו עם שלטונות חמאס ויעודדו את ביצוע עסקה, כי עזה הרוסה וצריך לשקם אותה".

"גלעד שליט לא ראה את הוריו כבר 1,325 ימים", הוסיף מרשק.  "מאז הקלטת עברה חצי שנה ואי אפשר לדעת מה שלומו והאם הוא חי אולי או מת. ראינו גם קלטת של רון ארד, וראינו איך זה נגמר".

אחד מראשי חמאס מחמוד א-זהאר אמר בשבוע שעבר כי המשא ומתן לשיחרורו של החייל החטוף גלעד שליט - בקיפאון מוחלט.

בראיון לרשת הטלוויזיה הבריטית ה-BBC אמר א-זהאר כי "אחרי התערבות של נתניהו בעצמו, היה עיכוב גדול במגעים, לכן הכול כעת עצר. אין תיווך מצרי ולא שום תיווך אחר", אמר בכיר חמאס שחזר והדגיש את טענתו, "לחלוטין אין משא ומתן".

חמאס: המו"מ על שליט נמשך, נתניהו אחראי לכשלונו

הווידאופדיה: גלעד שליט