התפרעויות בשועפט: 5 שוטרים נפצעו

25 תושבי מחנה הפליטים שועפט נעצרו במסגרת מבצע מעצרים נרחב שהחל בשכונה שעות הלילה. מטרתו העיקרית של המבצע היא לעצור מבוקשים, חשודים בהפרות סדר, בעבירות פליליות וחייבי כספים לעיריית ירושלים. כניסת הכוחות עוררה התנגדות בקרב תושבי השכונה והפרות הסדר הפכו להתפרעויות אלימות שנמשכות גם בשעה זו

התפרעויות במחנה הפליטים שועפט: חמישה שוטרים ומספר תושבים מקומיים נפצעו קל במהלך היום מיידוי אבנים שהחלו בעקבות מבצע אכיפה נרחב של הרשויות בשכונה. כוחות של המשטרה הגיעו לשכונה במזרח העיר יחד עם נציגים ההוצאה לפועל ושל עיריית ירושלים.

מבצע המעצרים החל בשעות הלילה, אז החלו השוטרים לפעול נגד חשודים בהפרות סדר, בעבירות פליליות כגון העסקת שוהים בלתי חוקיים, וגם נגד חייבי כספים לעיריית ירושלים. במשטרה מציינים שמטרתו העיקרית של המבצע היא לעצור מבוקשים, והוא נמשך גם ברגעים אלה.

כניסת הכוחות המאסיבית לשכונה עוררה התנגדות רבה בקרב התושבים שהחלו ליידות אבנים לעברם. בניגוד להערכות שהסערה תישכח במהלך היום, כוחות המשטרה גילו שהאלימות רק התגברה בשעות הצהריים. עם סיום הלימודים בבתי הספר, תושבי השכונה קיבלו תגבורת מצד תלמידי בית הספר. המפגינים הצעירים הצטרפו להפרות הסדר ויידו אבנים וחפצים לעבר השוטרים.

עד כה דווח על 25 תושבי שועפט שנעצרו בהתפרעויות. בשעה זו ממשיכה פעילות השוטרים במקום.

באוקטובר האחרון: התפרעויות בהר הבית

לפני ארבעה חודשים נסגר הר הבית לכניסת מבקרים ומתפללים, לאחר שהתנועה האיסלמית קראה להגיע לעיר העתיקה ו"להגן על הר הבית מפני יהודים". כמה מאות מוסלמים התעמתו עם כוחות המשטרה ויידו לעברם בקבוקים ואבנים. השוטרים הצליחו לפזר את המפגינים לעבר השכונות הסמוכות.

כתוצאה מההתפרעויות האלימות נפצעו שני שוטרים קל. אחד מהם פונה לבית החולים לקבל טיפול רפואי.
ההתפרעויות הגיעו לאחר החלטת המשטרה לסגור את המתחם כולו לכניסה, שהתקבלה כאמור בעקבות השמועה שהתפשטה בתנועה האסלמית לפיה התושבים היהודים מתכוונים לעלות ולהתפלל במקום וגרמה לתנועת של מפגינים מוסלמים שהגיעו מצפון הארץ.

המתחם כולו נסגר כאמור לבני כל הדתות, וכוחות רבים של משטרה התפרסו ברחבי העיר העתיקה, הכותל המערבי והר הבית. כמו כן המשטרה עצרה את פעיל הפתח עבד אל-קאדר שככל הנראה החל את גל השמועות.