הצעה: חיילים ייכלאו באותו בית הסוהר בו מוחזקים מחבלים

בצה"ל לקחו ברצינות את מסקנות דוח מבקר המדינה ומגבשים תכנית שתפתור את בעיית הצפיפות במתקני הכליאה הצבאיים. אך התכנית שמתגבשת, לפיה יועברו חיילים לבתי כלא ביטחוניים, מעוררת מחלוקת עוד לפני שעברה את האישורים הראשונים

הפיתרון לצפיפות - יכלאו יחד עם המחבלים (רויטרס)

בעקבות ממצאי הדוח החמורים של מבקר המדינה על בתי הכלא הצבאיים מצאו בצה"ל פיתרון יצירתי - להעביר את החיילים לבתי סוהר ביטחוניים. בצה"ל מנסים לרכך את התכנית לשים את החיילים לצד מחבלים: "הם ישהו במתחמים נפרדים".

על פי פרסום עיתון מעריב בצה"ל לקחו ברצינות את מסקנות הדוח שפורסם לאחרונה, לפיו ישנה צפיפות גדולה בבתי הכלא הצבאיים, לצד ניתוקי חשמל רבים ומחדלים תברואתיים כגון הצפות ביוב. אלא שהאחראים על המצב לא הצליחו למצוא פיתרון הולם ומידי לליקויים שנתגלו.

אמנם הועבר תקציב נקודתי של כשמונה מיליון שקלים, על פי הפרסום, כדי לשפר באופן זמני את התשתיות בבתי הכלא, אולם זה לא יפתור את הבעיות העיקריות. לכן, מגבשים בצה"ל תכנית לפיה יועברו כ-130 חיילים עצורים לבתי הכלא הביטחוניים בקציעות ובמחנה עופר - כדי לפתור את מצוקת הצפיפות.

החיילים הסוררים שיישלחו מאחורי סורג ובריח, קרוב מאוד לאסירים הביטחוניים, יהיו אלו שנגזר עליהם עונש של עד 28 ימי מאסר. מה שעורר מיד סערה גדולה בקרב קציני כוח האדם. בצה"ל מנסים להרגיע ולהבהיר: הם ישהו במתחמים נפרדים מהיכן שיוחזקו המחבלים. נימוק שלא ממש יעבור את זעמם של הורי החיילים הכלואים.