רמת הגולן: חייל בחטיבת שריון נפצע קשה בראשו במהלך אימון

האם רשלנות מפקדים הביאה לפציעתו הקשה של לוחם השריון? במהלך סוף השבוע הורה מפקד טנק לאחד מחייליו להוריד את קנה התותח של הטנק, אך מכיוון שזה היה במהלך משימה אחרת החליט מפקד הטנק להוריד את הקנה בעצמו, פגע בראשו של חייל ופצע אותו קשה. המשטרה הצבאית פתחה בחקירת נסיבות התאונה

לוחם בחיבת השריון 401, המצויידת בטנקי מרכבה חדישים מסימן ארבע, נפצע קשה בתאונת אימונים במהלך סוף השבוע לאחר שתותח הטנק פגע בעוצמה בראשו.

בדיקה ראשונית של נסיבות האירוע העלתה כי ככל הנראה מפקד הטנק ביקש מאחד הלוחמים להניח את התותח, אך מכיוון שזה היה עסוק במשימה אחרת, החליט מפקד הטנק להנמיך את התותח בעצמו. החייל נפגע בראשו ופונה לבית החולים רמב"ם בחיפה כאשר הוא מחוסר הכרה.

בעקבות התאונה החליטו בחיל השריון לעצור את כל אימוני החטיבה ולרענן את נוהלי הבטיחות. המשטרה הצבאית החוקרת הגיעו למקום התאונה ופתחו בחקירה שתבדוק האם הייתה רשלנות מצד המפקדים שהובילה לפציעתו של החייל.

חייל נהרג לאחר שהתהפך מגשר

חייל צה"ל, סמל אוריאל פרץ-ליברנט ז"ל בן 21 מאפרתה, נהרג בחודש אוגטסט במהלך אימון ברמת הגולן לאחר שהטנק מסוג מרכבה בו נהג התהפך.

התאונה התרחשה במהלך תרגיל במסגרת קורס מ"פים ומג"דים, סמוך להר השיפון. מחקירה ראשונית עולה כי הטנק התהפך בעת שחצה גשר שהונח קודם לכן על גבי תעלת נ"ט המדמה אזור לחימה. על אותו גשר עברו קודם לכן מספר טנקים אחרים.

התרגיל שבו התרחשה התאונה הקטלנית הוא תרגיל שגרתי שנועד להכשיר את מפקדי השדה של צה"ל להתמודדות במתארי לחימה שונים בזירה הצפונית, תוך דימוי קרוב ככל שניתן למציאות של שדה הקרב.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק