צפו בפיצוץ חבית הנפץ שנמצאה בחוף פלמחים

יומיים אחרי חביות הנפץ באשדוד ובאשקלון - אחר הצהריים נמצאה חבית נפץ נוספת, הפעם צפונה יותר - בחוף פלמחים. כוחות גדולים משטרה, צבא וחבלנים הוזעקו למקום וביצעו פיצוץ מבוקר של חומר הנפץ. החוף נסגר למבקרים. גם עכשיו נמשכות הסריקות בחופי פלמחים ודרומה, מחשש שמטענים נוספים ייפלטו מהים. צפו בתיעוד הפיצוץ

יומיים אחרי שנמצאו שתי חביות נפץ בחופי אשקלון ואשדוד - היום מתגלה חבית נפץ נוספת, הפעם צפונה יותר - בחוף פלמחים. כעת בשל החשש מחביות נוספות שיסחפו לחוף, מזהירים גורמים במשטרה את המטיילים והרוחצים מפני חביות נוספות שעלולות להגיע לחופי ישראל.

"ההמלצה היא לא להגיע בכלל, לפחות עד חלוף הסערה", הזהיר סגן ניצב אלון אריה ממשטרת ראשון לציון את המבקרים בחופי הארץ. "אנחנו כרגע במזג אוויר כזה שמסוגל לפלוט עצמים מהים לפחות עד יום שישי. זה מאוד מסוכן וזה מטענים מאוד חזקים. עדיף לא להגיע", מסכמים במשטרה.

20 ק"ג של TNT

מהבדיקה הראשונית של המטען נראה כי המחבלים תכננו לשלח את חומר הנפץ לעבר ספינות חיל הים כשהוא מחובר למצוף ונושא משדר המופעל באמצעות מכשיר סלולרי. המטען הכיל כע-20 ק"ג של חומר נפץ תקני מסוג TNT, ובעזרת המשדר תיכננו ככל הנראה המחבלים לעקוב אחר החבית ולפוצץ אותה סמוך לכוח צה"ל.

בשל הסערה הצפויה הלילה, גורמים במשטרה חוששים כי חביות נוספות שצפות במי הים יסחפו לחופים צפוניים יותר מפלמחים ואף יגיעו לחופי ראשון לציון ותל אביב. במשטרה קוראים לאזרחים לגלות עירנות ותשומת לב, ולהיזהר מגופים שנשטפים מהחוף.

חבלני משטרה וכוחות גדולים של צבא הגיעו אחר הצהריים למקום בו אותרה החבית שנסחפה לחוף כדי לנטרל את המטען והחוף נסגר כליל למבקרים. החבית פוצצה באופן מבוקר במקום על ידי חבלנים, והאירוע עבר בשלום וללא נפגעים.

חבית נפץ חמישית מאז ליל שישי

מוקדם יותר היום דיווחו אזרחים בחוף חיפה על חבית חשודה, אך לאחר בדיקה של חבלני המשטרה התברר כי אין מדובר במטען חבלה. גם עכשיו נמשכות הסריקות בחופי פלמחים ודרומה, מחשש שמטענים נוספים ייפלטו מהים.

במערכת הביטחון מעריכים כי מדובר בחבית החמישית שהתפוצצה מאז יום שישי בערב, אז נשמעו שני פיצוצים גדולים מול חופי עזה. לאחר מציאת החביות באשקלון ובאשדוד התברר כי מדובר בניסיון פיגוע משולב. לא ברור אם וכמה חביות נפץ נוספות שוגרו לעבר חופי ישראל.

במערכת הביטחון ובמשטרה מבקשים מאזרחים לנקוט במשנה זהירות באזור החוף, גם צפונית יותר לפלמחים. במידה ואתם מזהים חפץ חשוד על החוף או בקרבתו, התקשרו מיד למוקד 100 של המשטרה.

תחילת השבוע: דייג ערני מנע פיגוע

ביום ראשון בשעות הצהריים הגיעו לחוף אשקלון כוחות משטרה גדולים, לאחר שדייג ערני הבחין במטען ומיהר לדווח. "מצאתי חפץ חשוד", סיפר הדייג למוקדנית. "אני לא יודע מה זה, אבל כדאי לפנות את זה מפה".

השוטרים סגרו את החוף לכניסת אזרחים וחבלנים שהוזעקו לזירה החלו לבדוק את המטען וניטרלו אותו בהצלחה.על פי ההערכות, המטען היה מיועד למטרת פיגוע בכלי שיט של צה"ל או בספינת דיג גדולה.

מספר שעות מאוחר יותר התגלה מטען נוסף בחוף הקשתות באשדוד, שככל הנראה הכיל קילוגרמים של חומר נפץ ונסחף אף הוא מחופי עזה. על פי ההערכות מי שעומד מאחורי ניסיון הפיגוע הם גורמים מארגון הג'יהאד האיסלאמי בשיתוף "גדודי חללי אל-אקצה".

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?