הוחזר הצעיר הבדואי שחצה את הגבול לרצועת עזה

הוחזר לישראל תושב הפזורה הבדואית חורה המעורער נפשית שקפץ מעל גדר המערכת ונעלם בתוך רצועת עזה. כוחות צה"ל שהבחינו באיש לא הצליחו לעצור אותו בזמן. בצה"ל עדיין בודקים כיצד הצליח האיש לעבור את הגבול, מבלי שנעצר

הישראלי מוחזר לישראל: מגעים שהתקיימו בין גורמים ישראלים לגורמים בעזה סיימו את הפרשה בה הוחזק הצעיר הבדואי בידי חמאס. הבוקר הוא הועבר במחסום ארז ועבר בדיקה רפואית, ואחר כך יועבר לישראל. בצה"ל עדיין חוקרים את המקרה.

אתמול בשעות אחר הצהריים הצליח תושב הפזורה הבדואית חורה שבנגב לעבור לרצועת עזה מבלי שכוחות צה"ל עצרו אותו. מדובר באדם הלוקה בנפשו, שכבר ניסה בעבר לצאת משטח ישראל על דעת עצמו.

כוחות משטרה וצבא הוזעקו למקום כדי לאתרו, אך כעבור זמן קצר התברר כי עקבותיו של האיש נעלמו. בצה"ל מוסרים כי חיילים זיהו אדם חשוד חוצה את גדר המערכת לכיוון צפון רצועת עזה.

עוד נמסר מצה"ל כי אין זו הפעם הראשונה בה ניסה האיש לחצות את הגדר לעבר הרצועה. כמו כן, לצה"ל ידוע כי אותו אדם ניסה בעבר לחצות את הגבול גם לירדן, מצרים ושטחי הרשות הפלסטינית. קצין בפיקוד דרום אישר בצה"ל בודקים כיצד הצליח לעבור את הגדר למרות המכשולים.