מה עשו שני פועלים סינים בבסיס צה"ל בדרום?

בעקבות מידע מודיעיני הגיעו היום אנשי יחידת "עוז" של משטרת ההגירה לבסיס צה"ל ג'וליס, והופתעו לגלות כי בין החיילים הנמצאים בבסיס - גם שני פועלים סינים המועסקים ללא אישור. לאחר התערבות מצ"ח נעצר אחד הפועלים, השני הצליח להימלט

מה עשו הסינים בבסיס צה"ל? אילוסטרציה (AP)

אורחים בבסיס: משטרת ההגירה עצרה היום פועל סיני לא חוקי, במקום אליו אמורים להיות כללי הכניסה בררניים עד מאוד - בסיס ג'וליס של צה"ל. כוחות מיוחדים של המשטרה עצרו את הפועל, בעוד שחברו הצליח להימלט מהבסיס.

האירוע התרחש היום בשעות הצהריים, בעקבות מידע שהגיע למחלקת המודיעין ביחידת "עוז" בדרום, האמונה על האכיפה ברשות האוכלוסין וההגירה. על פי המידע שהתקבל, מדובר היה בשני פועלים סינים לא חוקיים, הנמצאים בבסיס ג'וליס בדרום.

שיתוף פעולה של מצ"ח ומשטרת ההגירה

צוותים מיוחדים של היחידה הגיעו לבסיס, ומאחר ולא הותר להם להיכנס לשטח הבסיס, הגיעו מייד גם כוחות של מצ"ח. אלו, בליווי כוחות יחידת "עוז" הוכנסו לבסיס, איתרו את אחד הפועלים - ועצרו אותו. הפועל השני שהיה בבסיס - נמלט.

ברשות ההגירה רואים בחומרה את המקרה. "אנו מצפים שנציגי הרשויות יישמו את ההוראות ויהוו דוגמא לכל הציבור", אמר היום מנהל יחידת "עוז", יהודה בן עזרא. מה שבטוח הוא, שבדיקה קפדנית לא פחות צריכה להיעשות בבסיסי צה"ל, שם הועסקו שני העובדים הזרים.