החיפושים אחר מטעני נפץ הורחבו עד לת"א

המשטרה החליטה להרחיב את הסריקות אחר מטעני נפץ בחופי ישראל עד לחופי ת"א. עד כה התמקדו החיפושים ברצועת החוף שבין אשדוד לזיקים . המשטרה ומזהירה את הציבור שלא להתקרב לאזור. גם הבוקר יישארו חופי הדרום סגורים. הוסר החשד שמטען נפץ שלישי אותר מול חופי אשדוד

במשטרה החליטו הבוקר להרחיב את הסריקות אחר מטעני נפץ גם מצפון לאשדוד. לאחר שאתמול נסחפו מהים שני מטענים מעזה, יחפשו הכוחות חפצים חשודים גם באזור ראשון לציון ועד לתל אביב. במהלך היום יצטרפו לסריקות גם פרשים ומסוק מהאוויר.

"אנחנו עושים הכל כדי למצוא מטענים נוספים", סיפר סנ"צ חיים בובליל, קצין אגם מרחב לכיש. לפנות בוקר בחנו כוחות המשטרה חפץ חשוד שהתגלה מול חופי אשדוד. בדיקה קצרה העלתה שלא מדובר במטען חבלה נוסף, כפי שחשדו תחילה.

בשל חשש מפליטת חומרי נפץ נוספים, תישאר גם הבוקר רצועת החוף בין אשדוד לזיקים סגורה לקהל. "אני מבקש מהציבור להימנע מלהגיע לחוף ולהתקרב לאזור", הפציר סנ"צ בובליל. "תנו לנו לעשות את העבודה".

הערכה: נמנע פיגוע גדול

במערכת הביטחון מעריכים שגדודי חללי אל אקצה עומדים מאחורי שליחת המטענים, וממשיכים לבדוק האם הם כוונו לכלי שיט צבאיים או אזרחיים, או שמא לפגוע באסדת הגז מול אשקלון.

אתמול בצהריים נמצאה חבית נפץ בחוף 'חופית' באשקלון, לאחר שככל הנראה נשלחה מעזה דרך הים. מאוחר יותר התגלה מטען בחוף באשדוד. בשני המקרים לא היו נפגעים.

כוחות משטרה גדולים הגיעו למקום, לאחר שדייג ערני הבחין במטען ומיהר לדווח. "מצאתי חפץ חשוד", סיפר הדייג למוקדנית. "אני לא יודע מה זה, אבל כדאי לפנות את זה מפה".

השוטרים סגרו את החוף לכניסת אזרחים וחבלנים שהוזעקו לזירה החלו לבדוק את המטען וניטרלו אותו בהצלחה.על פי ההערכות, המטען היה מיועד למטרת פיגוע בכלי שיט של צה"ל או בספינת דיג גדולה. על יתר פרטי הפרשה מוטל צו איסור פרסום.

מספר שעות מאוחר יותר התגלה מטען נוסף בחוף הקשתות באשדוד, שהכיל עשרות קילוגרמים של חומר נפץ ונסחף אף הוא מחופי עזה.