גם הבוקר: חופי הדרום יישארו סגורים

במערכת הביטחון מעריכים כי גדודי חללי אל אקצה עומדים מאחורי שליחת המטענים שהתפוצצו בדרום, ומזהירים את הציבור שלא להגיע לחופי הים מאשדוד עד זיקים. תושב הדרום: "לא ישברו לנו את השגרה"

במערכת הביטחון מעריכים כי גדודי חללי אל אקצה הם העומדים מאחורי ניסיון הפיגוע הימי המשולב בחופי הדרום, ובודקים האם המטענים שנמצאו כוונו לכלי שיט צבאיים או אזרחיים, או שמא לפגוע באסדת הגז מול אשקלון.

במקביל מבקשת המשטרה מהציבור שלא להגיע לחופי הים מאשדוד ועז לזיקים גם הבוקר, מחשש לפליטת מטענים נוספים.

בעקבות ניסיון הפיגוע, הוצפו מחדש תושבי הדרום בחששות, שנה לאחר שספגו טילים במהלך מבצע "עופרת יצוקה". "חשבנו שמדובר בעוד נפילה של טיל גראד", סיפר בהתרגשות יאיר צור, תושב אשדוד הגר במרחק של כשני ק"מ מהפיצוץ.

צור, מתנדב במד"א, ציין כי במסגרת תפקידו הוא רגיל אמנם לאירועים מסוג כזה, אך בני משפחתו קצת פחות: "אמא כבר הייתה בדרך למקלט", הוא משתף.

עם זאת, למרות הפחדים, מדגיש צור כי בכוונתו לא לתת לטרור לנצח. "אשתדל שלא יצליחו לשבור את שגרת חיי", הוא מבטיח.

הערכה: נמנעו פיגועים גדולים

בצהריים נמצאה חבית נפץ בחוף 'חופית' באשקלון, לאחר שככל הנראה נשלחה מעזה דרך הים. מאוחר יותר התגלה מטען בחוף באשדוד. בשני המקרים לא היו נפגעים.

כוחות משטרה גדולים הגיעו למקום, לאחר שדייג ערני הבחין במטען ומיהר לדווח. "מצאתי חפץ חשוד", סיפר הדייג למוקדנית. "אני לא יודע מה זה, אבל כדאי לפנות את זה מפה".

השוטרים סגרו את החוף לכניסת אזרחים וחבלנים שהוזעקו לזירה החלו לבדוק את המטען וניטרלו אותו בהצלחה.על פי ההערכות, המטען היה מיועד למטרת פיגוע בכלי שיט של צה"ל או בספינת דיג גדולה. על יתר פרטי הפרשה מוטל צו איסור פרסום.

מספר שעות מאוחר יותר התגלה מטען נוסף בחוף הקשתות באשדוד, שהכיל עשרות קילוגרמים של חומר נפץ ונסחף אף הוא מחופי עזה.