מתקפת חביות נפץ על הדרום

במערכת הביטחון מעריכים כי נמנע פיגוע ימי משולב מהים. חבית נפץ מרצועת עזה אותרה באשקלון ומאוחר יותר בחוף באשדוד נוטרל מטען חבלה. המשטרה מזהירה: לא להגיע לאזור. צפו ברגע הפיצוץ

במערכת הביטחון מעריכים כי פיגועים כבדים נמנעו היום בישראל. חבית נפץ נמצאה בשעות הצהריים בחוף 'חופית' באשקלון, לאחר שככל הנראה נשלחה מעזה דרך הים. מאוחר יותר התגלה מטען בחוף באשדוד. בשני המקרים לא היו נפגעים.

בשעות הצהריים הגיעו לחוף כוחות משטרה גדולים למקום, לאחר שדייג ערני הבחין במטען ומיהר לדווח. "מצאתי חפץ חשוד", סיפר הדייג למוקדנית. "אני לא יודע מה זה, אבל כדאי לפנות את זה מפה".

השוטרים סגרו את החוף לכניסת אזרחים וחבלנים שהוזעקו לזירה החלו לבדוק את המטען וניטרלו אותו בהצלחה.על פי ההערכות, המטען היה מיועד למטרת פיגוע בכלי שיט של צה"ל או בספינת דיג גדולה. על יתר פרטי הפרשה מוטל צו איסור פרסום.

מספר שעות מאוחר יותר התגלה מטען נוסף בחוף הקשתות באשדוד, שככל הנראה הכיל קילוגרמים של חומר נפץ ונסחף אף הוא מחופי עזה. על פי ההערכות מי שעומד מאחורי ניסיון הפיגוע הוא ארגון הג'יהאד האיסלאמי.

במשטרה מזהירים את תושבי המקום שלא להתקרב אל החוף או לזירות מחשש שמטענים נוספים ייפלטו.

חשד: תכננו פיגועי ענק

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי השב"כ והמשטרה עצרו שני צעירים בחשד שתכננו סדרת פיגועים בישראל.

השניים, תושבי מזרח ירושלים נושאי תעודת זהות כחולה נעצרו בחודש שעבר בתחנה המרכזית באר שבע, כשצילמו את האזור.

הם נשאו עליהם מחשב ומצלמה, עם תמונות של מקומות הומי אדם בכל רחבי הארץ, ביניהם גם הבסיס הצבאי בתל השומר. היום הוגש נגדם כתב אישום על חברות בארגון טרור, סיוע לאויב וריגול.