"לאנס ארמסטרונג" הבריח שב"חים?

צה"ל חשף לאחרונה מערך ערמומי במיוחד להברחת שב"חים. ישראלי ממוצא ערבי נהג להתלבש מדי יום בבגדי רכיבה מקצועיים, לרכוב לתוך השטחים שם הלביש פלסטינים בבגדיו - והם חזרו ללא בידוק לשטח ישראל. החשוד ונעצר וכונה מאז "לאנס ארמסטרונג המבריח"

לאנס ארמסטרונג מגיע לקלקיליה? ארכיון (gettyimages)

לאנס ארמסטרונג - גרסת השב"חים: כוח צה"ל חשף לאחרונה רוכב אופניים ערמומי במיוחד, שתחת תחפושת של רוכב אופניים מקצועני הצליח על פי החשד, להבריח מתחת לאפם של החיילים מאות שוהים בלתי חוקיים לשטחי ישראל.

החיילים כינו את החשוד, ממוצא ערבי ישראלי, "לאנס ארמסטרונג המבריח". החשוד, תושב טירה, הצטייד באופני כביש מקצועיים ובסט לבוש מלא ומדוגם הכולל קסדה, משקפי שמש, חולצת רכיבה צהובה ונעליים מיוחדות ששימשו ככיסוי להברחה שעל פי החשד ביצע.

המבריח נהג לרכוב בכביש חוצה שומרון מדי יום ביומו, כשהוא עובר לתוך השטחים במחסום הסמוך לקלקיליה, ולאחר כקילומטר היה מחכה לו פלסטיני המעוניין להיכנס לישראל. השב"ח היה לוקח את בגדיו של המבריח ורוכב על אופניו בחזרה לשטח ישראל. הפעולה הזו חזרה על עצמה מספר חודשים, מבלי שהחיילים בדקו אם אותו אדם שרכב על האופניים לשטחים הוא אותו אחד שחוזר לשטח ישראל.

לאחר מספר חודשים הדבר עורר את חשדם של החיילים במחסום. באחת הפעמים הם אפשרו לאותו מבריח לעבור, אך עצרו ובדקו האם זה אותו אדם שגם חזר, או שמא על אופניו רכוב אדם אחר. בבדיקה אכן התברר כי כך הצליח האיש להבריח מאות שב"חים לישראל, כשעל כל אדם שהצליח להעביר במחסום קיבל 300 שקלים.