הותר לפרסום: גוייסו לחמאס וצילמו יעדים לפיגוע

לביהמ"ש בירושלים מוגש הבוקר כתב אישום נגד שני ערבים ישראלים, בעלי תעודות זהות כחולות שגויסו לחמאס במהלך לימודי רוקחות בירדן ונשלחו לאסוף מודיעין על מטרות לפיגועים בישראל. השניים נעצרו כשברשותם מדיה מגנטית ובה מודיעין שאספו על יעדים לפיגועים, בהם התחנה המרכזית בירושלים וקניון מלחה

הותר לפרסום: שני תושבי מזרח ירושלים, בעלי תעודות זהות כחולות נעצרו על ידי השב"כ והמשטרה לאחר שעל פי החשד התגייסו לחמאס ואספו מודיעין על יעדים לפיגועים בישראל. השניים, מראד כמאל ומראד נמר, נעצרו לפני כחודש בתחנה המרכזית בבאר שבע, לאחר שעוררו את חשדם של כוחות הביטחון במקום. 

השניים נתפסו כשברשותם מדיה מגנטית ובה מודיעין שאספו על יעדים לפיגועים. בין השאר נמצאו ברשותם מחשב, מצלמות ודיסק און קי. היום הוגשו נגדם כתבי אישום בבית המשפט המחוזי בירושלים בגין מגע עם סוכן חוץ, חברות בארגון טרור, סיוע לאויב במלחמה וריגול.

מראד נמר, בן 25 תושב ירושלים מצור באהר, למד הנדסה בירדן בין השנים 2003-2007 ובמהלך 2007 גויס שם לחמאס הצבאי. כחלק מגיוסו נסע מראד נמר לפגישות עם נציגי חמאס בסעודיה. באותה השנה גייס מראד נמר לפעילות חמאס את מראד כמאל, אשר למד באותה התקופה רוקחות באוניברסיטה בירדן.

השניים חזרו לארץ במהלך 2009 ועם חזרתם החלו במילוי המשימה שניתנה להם על ידי פעילי מפקדת חמא"ס בחו"ל - לאסוף מודיעין על אתרים בישראל. השניים נסעו ברחבי הארץ במטרה לחפש מקומות הומי אדם תוך ביצוע עבודה מדוקדקת שכללה צילומי סטילס והסרטה והכנת מפות ותרשימים של קניונים. בין השאר הם צילמו את התחנה המרכזית בירושלים, קניון מלחה, התחנה המרכזית בבאר שבע, אזור המלונות בתל-אביב ובית החולים תל השומר.

מידע לחמאס על דיסק-און-קי

כמו כן השניים בדקו בכל אתר כמה יהודים וחיילים נמצאים, ואף רשמו את סידורי האבטחה במקומות השונים. את המודיעין שאספו תיעדו השניים על גבי דיסק און קי והיו אמורים להעביר את המידע לנציגי המפקדה בחו"ל.

בנוסף השניים היו אמורים לקבל ממפעיליהם בחו"ל אמצעי לחימה וחומרי נפץ, לצורך כך הפעילים איתרו באזור הסטף מערה אותה הרחיבו וציידו לטובת קליטה והסתרה של אמצעי לחימה. השניים נעצרו ב-3 בינואר 2010 לאחר שעלה החשד כי השניים מתכננים לבצע פיגוע.

חברי החוליה עשו שימוש בזכויותיהם כבעלי תיעוד ישראלי לטובת איסוף המודיעין ואיתור נקודות החולשה של האבטחה במקומות הומי אדם בישראל. כמו כן, פרשה זו מצביעה פעם נוספת על המאמצים של ארגוני הטרור ובכלל זה חמאס לגיוס סטודנטים, בדגש על אלה המתמחים בכימיה ובהנדסה, לפעילות צבאית.

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?