האם מחמוד אל-מבחוח חוסל בעקבות ראיון בטלוויזיה?

פרשת חיסולו של בכיר החמאס מבחוח: בחמאס מאשימים את ישראל וגל הקריאות לנקמה גובר. בארגון סבורים כי חיסולו של מחמוד אל מבחוח בדובאי התאפשר בגלל ראיון שנתן לרשת אלג'יזרה, בו הוא תיאר את חטיפת החיילים סספורטס וסעדון לפני 20 שנה

הראיון שהביא לחיסול בדובאי? לפני כחודש פנתה רשת הטלוויזיה אלג'זירה לחמאס בבקשה לראיין את בכיר חמאס מחמוד מבחוח המכונה אבו-אל-עבד, לטובת סרט בשם "האשלייה מתפוגגת", שמכינים על חטיפות החיילים הישראלים, כולל חטיפתו של גלעד שליט.

מבחוח עצמו קיבל את הפנייה מלשכת ההסברה של חמאס. הוא לא רצה להתראיין, אמר שהוא חושש ולא רוצה לעורר שום תשומת לב. בסופו של דבר, הוא קיבל פקודה מפורשת מההנהגה העליונה של חמאס - "תתראיין".

מבחוח התנה את הראיון בכך שפניו יטושטשו ולא תהיה שום אפרות לזהות את המקום ממנו ניתן הראיון. הראיון צולם, אבל בפעם הראשונה כאשר נשלח עותק הראיון באמצעות חברת שליחויות מביירות לעזה, התברר כי פניו לא טושטשו כראוי. מבחוח מאוד כעס. רשת הטלוויזיה הפצירה בו להתראיין בשנית, תוך שמירה על הכללים.

מבחוח בראיון: "נראיתי כמו דתי, כמו רבי"

מבחוח סירב להתראיין בשנית, אבל הנהגת חמאס, שוב, פקדה עליו להתראיין. בסופו של דבר הוא התרצה. "לבשנו בגדים של דתיים כדי להיראות יהודים עם כיפה על הראש", סיפר מבחוח בראיון בו תיאר את חטיפת החיילים.

"נראיתי כמו דתי, כמו רבי. היהודים הרגישו שמכוניתי נעלמו ופתאום התחיל ירי מכל הכיוונים. נסוגתי לכיוון מערב והשתטחתי על הקרקע. מהרגע שבו נתפסה המכונית עזבנו את הבתים שלנו, ועד היום אני לא ישן בבית. המכונית נתפסה ועליה טביעות האצבע שלנו", תיאר את החטיפות של סספורטס וסעדון.

הפלסטינים טוענים עכשיו כי הפקודה שניתנה למבחוח להתראיין בעצם יצרה את הפירצה דרכה הגיעו לחדר המלון שלו בדובאי ולחיסולו. נכון לעכשיו אף גורם לא לקח אחריות על החיסול בדובאי, אבל אין ספק שחיסול כזה נועד להיראות כמוות טבעי, למרות שהוא לא. 

לשכת לנדאו על חיסול מבחוח: אין תגובה

 השרים מגיבים בעקיפין לחיסול: ר' המוסד עושה את עבודתו

הווידאופדיה: ניסיון ההתנקשות בחאלד משעל