צה"ל ניהל את החילוץ - בעזרת השידור החי בחדשות 2

מתברר כי גם בחדר המצב של חיל האוויר צפו בשידור החי של רגעי החילוץ הדרמטיים מהשטפון בחצבה, שהועבר בחדשות 2. מפקדי חיל האוויר שניהלו את אירוע החילוץ המורכב נעזרו בתמונות ששודרו במהדורה המרכזית והעבירו הנחיות לטייס המסוק בשטח. בתום מבצע החילוץ המוצלח אף התקשר נשיא המדינה ואמר כי צפה בשידור החי

לפני כשבועיים העברנו בחדשות 2 שידור חי ובלעדי מהחילוץ הדרמטי של ארבעה בני אדם, שנתקעו על גג משאית בזמן השיטפונות בדרום הארץ. כעת מתברר כי גם המפקדים בחדר המצב של חיל האוויר בבסיס הקריה בתל אביב, ואפילו נשיא המדינה שמעון פרס, היו דבוקים למסך וצפו בחשש בתמונות הדרמטיות.

בערב החילוץ הגיעו כוחות של חילוץ הערבה, משמר הגבול ויחידת 669, לאחר שהתקבל דיווח על ארבעת הלכודים בתוך הזרם המסוכן סמוך למושב חצבה. מסוק צבאי שהגיע למקום ניסה להגיע ללכודים ולחלצם.

באותו הזמן, המפקדים שניהלו את האירוע הדרמטי מתוך חדר המצב בתל אביב, דיברו והנחו את הצוות בשטח תחילה, רק בעזרת מכשיר הקשר שהיה במסוק. אך בעזרת השידור החי שהועבר בחדשות 2 ממקום האירוע, צפו היושבים בחדר המצב במתרחש בזמן אמת, וכך יכלו לנהל את החילוץ ולהבין את המורכבות הרבה שהיתה באזור.

למרות שהיו הפסקות במהלך השידור החי שהועבר, בזמנים בהם שודרו כתבות אחרות, הודו המפקדים כי בעזרת התמונות הצליחו לנהל בצורה טובה יותר את המתרחש.

לאחר שחולצו בהצלחה ארבעת הלכודים מגג המשאית, התקשר האזרח מספר 1, הנשיא שמעון פרס, למפקדי חיל האוויר שניהלו את האירוע וסיפר כי גם הוא צפה בהתרגשות בתמונות הדרמטיות של החילוץ. פרס אמר כי ראה את השידור החי בטלוויזיה, ראה שהמקרה הסתיים בשלום והודה בשם העם כולו על הפעולה המוצלחת.