הצתת המסגד: הרב מיצהר שוחרר

שופטת השלום בירושלים הורתה לשחרר את ראש הישיבה ביצהר, שנחשד כי ידע ולא מנע את הצתת המסגד בכפר יאסוף. בהחלטתה מתחה השופטת ביקורת על התנהלות המשטרה

בית משפט השלום בירושלים הורה לשחרר אחר הצהריים למעצר בית את הרב יצחק שפירא, ראש הישיבה "עוד יוסף חי" ביצהר החשוד שידע ולא מנע את הצתת המסגד בכפר יאסוף.

בהחלטתה מתחה השופטת ביקורת על התנהלות המשטרה בפרשה, והתרעמה על העבירות שיוחסו לו - סירוב להעיד ושיבוש מהלכי משפט. בזמן הדיון הפגינו עשרות מתלמידיו, אשר הגיעו למקום על מנת לחזק את ידו.

אתמול עוכב ראש הישיבה בידי שוטרי מחוז ש"י והועבר לחקירת שירות הביטחון הכללי, שם מסר את גרסתו לגבי הפרשה.

הרב שפירא הוא דמות שנויה במחלוקת ונחשב בחוגים דתיים מסויימים אף כאדם קיצוני ומסוכן. באחד העלונים שהתפרסמו בעבר חתם הרב שפירא על קריאה למאבק מחודש על הגבעות : "הגב הציבורי שעמד מאחורי המאבק הוא חשוב לאין ערוך, ובאיחוד הכוחות נוכל בע"ה לפעול גדולות למען עם ישראל וארץ ישראל".

חמישה צעירים החשודים במעורבות בהצתת המסגד עדיין נמצאים במעצר, והשבוע יתברר אם יוגש נגדם כתב אישום בקרוב. בין חמשת העצורים גם שלושה קטינים, כולם תלמידי ישיבות באיזור יצהר.

הצתת המסגד ביישוב כפר יאסוף דרומית מערבית לשכם, התרחשה ב-11 בדצמבר. במקום רוססו כתובות נאצה על קירות המבנה בהן נכתב "תתכוננו לתג מחיר", והוצתו חלקים מהמבנה ובהם ספרי קוראן. הצתת המסגד עוררה גל של עימותים ומהומות מצד פלסטינים תושבי האזור.