הצתת המסגד: ראש ישיבה ביצהר נחקר

חמישה צעירים, כולם תלמידי ישיבות באיזור יצהר, שוהים כבר במעצר למעלה משבוע בחשד למעורבות בהצתת המסגד בכפר יאסוף. היום עוכב לחקירה גם הרב שלהם, ראש ישיבת "עוד יוסף חי" הרב יצחק שפירא, והועבר לחקירת השב"כ. איך זה ייגמר?

חקירת הצתת המסגד בכפר יאסיף מסתעפת: לאחר שורה של פשיטות ומעצרים בקרב צעירים ביהודה ושומרון - היום נחקר גם ראש ישיבה בחשד למעורבות במעשה.

הרב איציק שפירא, ראש ישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר, עוכב היום לחקירה בידי שוטרי מחוז ש"י והועבר לחקירת שירות הביטחון הכללי, שם תילקח ממנו גרסתו. מהמשטרה נמסר כי "אי אפשר לדעת מה יוליד יום בעניינו, ובסיום החקירה אם יוחלט לעצור אותו נודיע בהתאם".

הרב שפירא הוא דמות שנויה במחלוקת ונחשב בחוגים דתיים מסויימים אף כאדם קיצוני ומסוכן. באחד העלונים שהתפרסמו בעבר חתם הרב שפירא על קריאה למאבק מחודש על הגבעות : "הגב הציבורי שעמד מאחורי המאבק הוא חשוב לאין ערוך, ובאיחוד הכוחות נוכל בע"ה לפעול גדולות למען עם ישראל וארץ ישראל".

חמישה צעירים החשודים במעורבות בהצתת המסגד עדיין נמצאים במעצר, והשבוע יתברר אם יוגש נגדם כתב אישום בקרוב. בין חמשת העצורים גם שלושה קטינים, כולם תלמידי ישיבות באיזור יצהר.

הצתת המסגד ביישוב כפר יאסוף דרומית מערבית לשכם, התרחשה ב-11 בדצמבר. במקום רוססו כתובות נאצה על קירות המבנה בהן נכתב "תתכוננו לתג מחיר", והוצתו חלקים מהמבנה ובהם ספרי קוראן. הצתת המסגד עוררה גל של עימותים ומהומות מצד פלסטינים תושבי האזור.