עראבה: רכבו של השר לביטחון פנים הותקף באבנים

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הגיע היום לכפר עראבה כדי להכריז עליו כ"כפר ללא אלימות" - אך כבר בכניסה למקום הוא נתקל בקבלת פנים אלימה במיוחד, שאף כללה בהמשך יידויי אבנים לעבר מכוניתו. אחרי שהמשטרה איבטחה את השטח, יצא השר מהכפר ללא פגע - אך מבלי להשלים את המשימה שלכבודה הגיע

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' זכה היום לקבלת פנים אלימה בכפר עראבה שבצפון - דווקא כשהגיע להכריז על היישוב כ"כפר ללא אלימות".

קבוצה של ילדים יידו אחר הצהריים אבנים לעבר מכוניתו של השר ולעבר מכונית מאבטחיו, בעת ששהה בבית הספר בכפר. אחת האבנים פגעה ברכבו של השר, אך לא גרמה לנזק של ממש. המטח על מכוניתו של השר לביטחון פנים הגיעה במקביל להפגנה שנערכה בכניסה לכפר, בה הניפו התושבים דגלי אש"ף וקראו: "אנחנו לא מקבלים פאשיסטים וגזענים".

כוח יס"מ שנכח במקום עיכב את יציאתו של השר מהכפר, ערך בדיקה בשטח, והכין יציאה בטוחה שלו. בינתיים, השר נשאר בבית הספר עד שהיה בטוח מספיק, וכעבור חצי שעה הוא עזב את הכפר ללא אירועי אלימות נוספים, אך גם מבלי להכריז על הכפר כמקום ללא אלימות - כפי שתכנן לעשות.

מטרת תכנית המשרד לביטחון פנים לבחירת יישובים בטוחים היא לעודד את מאבק הרשויות באלימות על-ידי הגדלת תקציבים. מוקדם יותר היום ביקר השר בסכנין ובכפר יאסיף, שם נתקל במתקפה מצד ראשי המועצות הערביות שהטיחו בפניו ביקורת על כך שהמשטרה לא עושה מספיק על מנת להילחם באלימות במגזר הערבי. השר אהרונוביץ' בתגובה ניער מעצמו אחריות ואמר חזרה: "הבעיה היא אצלכם, איפה אתם כשיש ירי בחתונות, כשזורקים רימונים וכאשר אנשים יורים?".