חניה לנכים? לא כשצה"ל בסביבה

בכינוס שארגן צה"ל באוניברסיטת תל אביב, הקצתה האוניברסיטה מספר מקומות חנייה לקצינים הבכירים. אך מה קורה כשהקצין מקבל אישור לחנות במקום המיועד לנכים? אחת מהסטודנטיות החליטה להתלונן

השלטים שנתלו בחניית האוניברסיטה (ליאור בקלו)

אוניברסיטת תל אביב, כמו אוניברסיטאות רבות אחרות, נוהגת לקיים בשטחה כנסים ואירועים חיצוניים. כך גם היה באירוע שקיימה יחידת "ממר"ם" של צה"ל, בשבוע שעבר.

האירוע התרחש באולם סמולרש באוניברסיטה, ונטלו בו חלק מפקדים בעבר ובהווה של היחידה. למקום הוקצתה חניה מסודרת - שהייתה חניית סטודנטים ואנשי סגל, אך למארגני האירוע לא הפריע גם לעשות שימוש בחניות הנכים שהיו במקום.

ל', שאשתו סטודנטית באוניברסיטת תל אביב ונכה המוכרת על ידי משרד הביטחון, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "אשתי הגיעה למקום חיפשה מקום חניה ולא הצליחה למצוא שכזה. לא היה מקום חניה ולתדהמתה גילתה שאפילו בחניית הנכים אינה יכולה להחנות כי חונה שם טוסטוס".

"הנכים לא מפסיקים להיות נכים בלילה"

ל' מסביר, שאמנם הדבר נעשה בשעות הערב, אך אין משמעות הדבר שהוא חוקי. "מי שעושה את ההקצאות לחניה או סוגר אותן, הוא לא צה"ל - אלא הנהלת האוניברסיטת עצמה. הנכים לא מפסיקים להיות נכים בערב בגלל כינוס כזה או אחר". הוא האשים את האוניברסיטה כ"גוף ממומן מכספי ציבור שיורק לנו בפנים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "החנייה לא ניתנה לשמש את הקהל הרחב מאחר ומדובר באירוע סגור למוזמני יחידת ממר"ם בלבד. מקומות חנייה לנכים המוזמנים לאירוע תואמו ונשמרו מראש לשעות האירוע בלבד".

מאוניברסיטת תל אביב לא נמסרה תגובה עד למועד פרסום הידיעה