"פיגוע מבחן": רכבו של רה"מ הותקף

ירי מקלעים, רימוני יד ומטען צד - מכוניתו המיועדת של ראש הממשלה חטפה את הכל וספגה פגיעות קשות, זאת במסגרת "התקפת מבחן" שערך השב"כ לכלי הרכב כדי לבדוק עד כמה הוא עמיד בפני פיגועים מסוגים שונים. התוצאה: בובות הניסוי שהושבו ברכב לא נפגעו. כפי הנראה, הרכש החדש של נתניהו יהיה אאודי A8 משוריינת

אאודי A8. אפשר להיות רגועים (AP)

אפשר להיות רגועים: כלי רכבו החדש של ראש הממשלה משוריין וממוגן היטב - כך הוכח בסדרת ניסויים שביצע השב"כ באאודי A8 הממוגנת.

היחידה לאבטחת אישים של שירות הביטחון הכללי בחנה במשך שבוע שלם את את המכונית המיועדת של ראש הממשלה. קליעים רבים נורו לעבר המכונית מכלי נשק שונים ומרחקים שונים, רימוני יד הושלכו לעברה וגם מטען צד פוצץ על הרכב תוך כדי נסיעה. הרכב המשוריין, אאודי מדגם A8, שרד את ה"התעללות" בניסוי שנערך במרכז הארץ בהשתתפות גורמים מגרמניה.

על פי הדיווח בעיתון "ידיעות אחרונות" הבוקר, המכונית ששוויה 3 מיליון שקלים ספגה פגיעות קשות, אולם לבובות הניסוי שהושבו בתוכה לא אירע דבר. כחלק מהמכרז של מנהל הרכב הממשלתי הוחלט שדגמי ה A6 ו-A8 של אאודי ישתתפו בניסוי, ואם יצליח, תוכתר האאודי המשוריינת כמכונית החדשה של ראש הממשלה.

רוב שרי הממשלה נוסעים כבר היום בדגם הרגיל של אאודי A6. המחירים של הדגמים המשוריינים יקרים בהרבה בשל עבודת היד והחומרים היקרים הדרושים למיגון. בעוד שמחיר אאודי רגילה מתחיל ב- 370 אלף שקלים, הרי שמחיר הממוגנת יכול להגיע עד ל-3 מיליון שקלים.