מניף השלט מגדוד שמשון הודח מצה"ל

צעד חסר תקדים בצה"ל: אחד החיילים מגדוד שמשון שהניף שלט במחאה על פינוי יישובים במהלך טקס צבאי, הודח הערב משירות צבאי. מפקד הבקו"ם קיבל את ההחלטה הדרמטית בעקבות סירובו של החייל להביע חרטה על מעשיו והצהרותיו שלא יימנע מלחזור עליהם בעתיד

פרשת טירוני גדוד שמשון שהניפו שלטים נגד פינוי יישובים במהלך טקס צבאי שנערך ברחבת הכותל, מגיעה הערב לסיומה עם הדחתו של אחד החיילים משירות צבאי. כך קבע הערב באופן חסר תקדים מפקד הבקו"ם, אלוף משנה גדי אגמון. החייל השני שהשתתף במחאה יודח מתפקידי לחימה, יורחק ממסלול הסדר וישלים שירות צבאי מלא של 36 חודשים.

בהחלטתו קיבל אגמון את המלצת הוועדה שדנה בעניינם של החיילים שהניפו את השלטים בטקס ההשבעה של גדוד "שמשון" בכותל המערבי באוקטובר האחרון. ההחלטה הדרמטית על הדחתו של החייל - שכבר ריצה עונש מחבוש בגין המעשה - התקבלה בעקבות סירובו להביע חרטה והצהרתו שלא יימנע ממעשה דומה בעתיד.

כזכור, שני החיילים שהתגייסו לגדוד שמשון מחטיבת כפיר, הניפו כרזה במהלך טקס ההשבעה שלהם שעליה נכתב: "גדוד שמשון לא מפנים את חומש". החיילים הודחו גם כן מהחטיבה ונשפטו ל-20 ימי מחבוש.

בניגוד לגינוי המעשה בצה"ל, פעילים בארגוני ימין הביעו תמיכה גורפת במעשי החיילים. זמן קצר לאחר המקרה, הודיעו מספר פעילים שישלמו כסף לטירונים שהשתתפו במחאה ואף ארגנו לכבודם מפגן כבוד בצאתם מהכלא הצבאי.