חייל צה"ל נפצע בינוני מפיצוץ תחמושת במהלך אימון בבקעה

שוב תאונת אימונים בצה"ל: חייל נפצע הבוקר בינוני בעקבות התפוצצות תחמושת במהלך אימון בבקעת הירדן. החייל נפצע בחזה וביד ופונה במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. בצה"ל חוקרים את נסיבות האירוע

החייל פונה לביה"ח במסוק, ארכיון (חדשות 2)

חייל נפצע הבוקר באורח בינוני במהלך אימון בבסיס צה"ל בצפון בקעת הירדן. הפצעה התרחשה כתוצאה מפיצוץ תחמושת בבסיס והחייל נפגע בחזהו ובידו. הוא קיבל טיפול רפואי ראשוני במקום, ופונה במסוק לבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים. בצה"ל בודקים את נסיבות האירוע.

בשבוע שעבר תקרית בטיחותית חמורה הסתיימה רק בנס בחטיבת הצנחנים: חיילים שתרגלו ירי באש חיה לא הבחינו בחברם שנרדם בתוך טווח האש - וברגע האחרון חדלו מהתרגיל. על פי ממצאי התחקיר שפירסם "מעריב" עדיין לא ברור כיצד קרה שנרדם החייל בתוך טווח האש בו פעלו חבריו באישור מפקד המחלקה.

האירוע החמור התרחש במהלך שבוע אימונים מפרך בבסיס ההדרכה של החטיבה. על פי עדותם של מספר חיילים, החל האימון על "יבש", ולאחר מכן עברו החיילים לאימון באש חיה. אחת החוליות החלה להסתער לעבר היעד ופתחה באש באישור מפקד המחלקה. לפתע גילו, כי אחד החיילים שכב במקום, בטווח הירי, ונרדם מבלי שאף אחד יבחין בכך.

רק לפני כחודש נהרג רב"ט מור כהן, חייל בן 18 מגדוד 12 בגולני, במהלך תאונת אימונים קטלנית ברמת הגולן. כהן, תושב עפולה עילית, נפגע בראשו מקליע שירה אחד מחבריו ונפצע אנושות בראשו. במהלך האימון, שהתקיים במתקן לוחמה בשטח בנוי בזעורה שברמת הגולן, בוצעה תרגולת הכולל ירי חי.

במהלך התרגולת חדר כדור את קיר מבנה האימונים ואת אמצעי הבטיחות, יצא מצידו השני ופגע בראשו של החייל. לאחר המקרה פונה החייל במסוק לבית החולים בקרית שמונה, אך הוא מת מפצעיו במהלך הפינוי.