דרום לבנון: בכיר בחיזבאללה ניצל מנסיון חיסול

עדיין לא ברור מי הטמין את מטען החבלה שהתפוצץ הבוקר בפתח ביתו של פעיל החיזבאללה מוחמד רזיק בכפר פילא מצפון לליטאני. ילדיו שמיהרו לבית הספר, פתחו את דלת הבית - ואז אירע הפיצוץ. על פי הדיווח בכלי התקשורת הלבנוניים, בתו של הפעיל איבדה את רגלה - בנו ואשתו נפצעו אף הם

ניסיון חיסול שנכשל. צילום ארכיון (חדשות 2)

שוב ניסיון חיסול בלבנון: מטען חבלה התפוצץ הבוקר בכניסה לביתו של בכיר חיזבאללה מוחמד רזיק בכפר פילא בדרום לבנון. שני ילדיו ואשתו של רזיק נפצעו בפיצוץ, ועל פי הדיווחים בכלי התקשורת הלבנוניים - הוא עצמו לא נפגע. בשלב זה עדיין לא ברור מי עומד מאחורי ניסיון החיסול.

האירוע התרחש הבוקר, בשעה שילדיו של רזיק, דינא בת ה-11 וחסן בן החמש, יצאו לבית הספר. כשפתחו את דלת הבית בדרכם לאוטובוס המאסף לבית הספר, התפוצץ המטען. על פי הדיווחים בלבנון, רגלה של דינא נגדעה ומצבה מוגדר קשה. בנו ואשתו נפצעו באורח בינוני.

שלושת בני המשפחה פונו לבית החולים בעיירה נבטייה, השוכנת בסמוך לכפר. "איננו מעוניינים להגיב בשלב זה לפיצוץ", אמר בכיר בארגון לכלי תקשורת לבנוניים. "חיזבאללה פתח בחקירת האירוע, ויוציא הודעה רשמית בנושא מאוחר יותר היום".

לפני שבועיים: 2 פעילי חמאס חוסלו בפיצוץ מסתורי בביירות

כפר פילא ממוקם מצפון לליטאני, אזור שלא חלה בו החלטת האו"ם בדבר נשיאת נשק. לפיכך, נחשב הוא לאזור בו מתגוררים פעילי חיזבאללה רבים. מייד לאחר האירוע זרמו למקום כוחות משטרה וביטחון רבים, וסגרו אותו. גורמי ביטחון במדינה הודיעו כי נפתחה חקירת האירוע.

רק לפני כשבועיים נהרגו שני פעילי חמאס בביירות, כשהמכונית בה נסעו ברובע ה"דאחייה", הנחשב למעוז חיזבאללה גם כן, התפוצץ. חמישה בני אדם נוספים נפצעו בפיצוץ. הפיצוץ התרחש בשכונת חארת חריכ הממוקמת בלב הדאחיה. מטען חבלה שהיה מורכב משלושה מטענים קטנים הוטמן מתחת לרכב שהתפוצץ.