פעיל חמאס נהרג ב"תאונת עבודה" בעת שניסה לשגר קסאם

ניסיון לשיגור רקטות לעבר ישראל הסתיים הלילה בפעיל חמאס הרוג ושלושה פצועים נוספים. בתחילה דיווחו מקורות פלסטינים על שלושה הרוגים כתוצאה מהפגזת חיל האוויר הישראלי בעזה, אך מאוחר יותר התברר כי מדובר ב"תאונת עבודה". אתמול הרג צה"ל שלושה אנשי ג'יהאד איסלאמי בדרום הרצועה

פעיל חמאס נהרג ושלושה נוספים נפצעו בפיצוץ הלילה באזור בית חאנון ברצועת עזה. על פי הדיווחים מעזה, מדובר ב"תאונת עבודה" כתוצאה מניסיון כושל לשיגור קסאם.

סמוך למועד האירוע דיווחו מקורות פלסטינים כי מדובר בתקיפה של חיל האוויר. עם זאת, מדובר צה"ל נמסר כי לא ידוע להם על פעילות אווירית או על ירי ארטילרי. בשלב זה ההערכה במערכת הביטחון היא כי מדובר בניסיון שיגור כושל של רקטות לעבר שטח ישראל, שהסתיים בפיצוץ שגרם למות אחד המשגרים ולפציעתם של האחרים.

"לבית החולים הגיע אדם אחד הרוג ומספר פצועים מפיצוץ שנגרם ממתקפת טילים של חיל האוויר", מסר דובר בבית החולים בעזה. מהדיווחים עולה כי לבית החולים הגיעו מספר פצועים, אחד מהם לפחות במצב אנוש. "לא היו פעולות של כוחותינו באזור", נמסר מצה"ל לסוכנות הידיעות רויטרס.

שלושה הרוגים בתקיפות אוויריות

אתמול נהרגו שלושה אנשי ג'יהאד איסלאמי בתקיפת כלי טייס של חיל האוויר בדיר אל-בלח, בדרום הרצועה. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי מחבל נוסף נפצע אנוש בתקיפה.

בצה"ל אישרו אתמול כי כלי טיס של חיל האוויר אכן תקף בדרום הרצועה חוליית מחבלים שעסקה בהכנות לירי תלול מסלול לעבר שטח מדינת ישראל. עדי ראייה פלסטינים דיווחו כי מזל"ט ישראלי תקף חוליית פעילים של אחד מהארגונים ברצועה, שעה שזו התקרבה לגדר המערכת. שלושת ההרוגים הועברו לבית החולים "שוהדא אל-אקצה" בדיר אל-בלח.

רק בסוף השבוע תקף צה"ל בעזה לאחר שיותר מעשר רקטות קסאם ופצצות מרגמה נורו לעבר יישובי הנגב המערבי ולעבר אשקלון. בין היעדים שהופצצו על ידי מטוסי חיל האוויר: מנהרה שנחפרה כקילומטר מגדר המערכת, שנועדה לחדירת מחבלים לשטח ישראל בכוונה לבצע פיגוע כנגד אזרחים וחיילי צה"ל, מחרטה לייצור אמצעי לחימה בעזה ושתי מנהרות להברחת כלי נשק בציר פילדלפי.