2 מאסרי עולם ו-40 שנות מאסר למחבל שרצח שני שוטרי מג"ב

ביהמ"ש המחוזי בי-ם גזר את עונשו של תושב מזרח העיר, שעמד בראש חוליית טרור שביצעה פיגועי ירי וגרמה למותם של שני שוטרי מג"ב. בשני מקרי הרצח שאירעו בהפרש של חצי שנה, הגיע אבו סנינה לעמדה של שוטרי מג"ב וירה בהם מטווח קצר

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר שני מאסרי עולם וארבעים שנות מאסר על ראש חוליית הטרור מוחמד אבו סנינה, תושב מזרח ירושלים שהורשע ברצח שני שוטרים לפני כשנתיים. אבו סנינה הורשע בשני מעשי רצח שאירעו בהפרש של חצי שנה בירושלים, בנוסף לשלוש עבירות של ניסיון רצח וקשירת קשר לפשע.

הרצח הראשון אירע ב-24 בינואר 2008 במחסום ראס חמיס, שבכניסה למחסום שועפט. אבו סנינה הגיע למחסום במכונית עם שותף נוסף ששימש כתצפיתן, בעוד אבו סנינה עבר דרך המחסום, וירה מטווח קצר בשוטר רמי זוארי ז"ל, לקח את נשקו האישי ונמלט חזרה לרכבו. באירוע נפצעה קשה שוטרת נוספת שהייתה עמו.

אבו סנינה הצליח להימלט מהמקום וחצי שנה מאוחר יותר, נסע עם חבר נוסף בחוליה אל שער האריות בירושלים. גם במקרה זה השותף נשאר ברכב לתצפת בזמן שאבו סנינה רץ לעבר שני השוטרים שהיו במקום, ירה לעברם ונמלט. שוטר מג"ב דוד שריקי שנפצע קשה מאוד באירוע, נפטר מפצעיו כשבועיים לאחר מכן.

כחודשיים לאחר פיגוע הירי בשער האריות, חשפו שירות הביטחון הכללי ומשטרת ירושלים את חברי חוליית הטרור והגישו כתבי אישום נגדם. היום כאמור, גזר בית המשפט את עונשו של מי שעמד בראש החוליה, וביצע בעצמו את שני פיגועי הירי שהביאו למותם של שוטרים במרכז ירושלים.