מבוכה נוספת בצה"ל: סגן אלוף העתיק פרקים מעבודת מאסטר

קצין בצהל בדרגת סגן אלוף מהמכללה לביטחון לאומי העתיק פרקים מעבודת מאסטר של דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב - כך נחשף הבוקר ב"קול ישראל". מפקד המכללות שוחח עם הקצין והבהיר לו את חומרת העניין. ע"פ הדיווח הקצין הודה במעשה ואמר למפקדו: "טעיתי". דובר צה"ל: מדובר בהעתקה מובהקת. בוטל דיון בקידומו לדרגת אל"מ

הקצין הבכיר הודה: העתקתי עבודת מאסטר, ארכיון (חדשות 2)

קצין בצה"ל בדרגת סגן אלוף מהמכללה לביטחון לאומי העתיק פרקים מעבודת מאסטר של דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב וצירף אותם לעבודה שהגיש - כך חושפת הבוקר כרמלה מנשה בקול ישראל.

עבודתו של הקצין פורסמה בשם מרכז המחקר של המכללה לביטחון לאומי וקתדרת חייקין לגיאו-אסטרטגיה של אוניברסיטת חיפה. על פי הפרסום, מפקד המכללות שוחח עם הקצין והבהיר לו את חומרת העניין. הקצין הודה במעשה ואמר, כי טעה. עם זה טען שהוסיף את שם הדוקטורנטית בביבליוגרפיה של עבודתו וגם במראי מקומות.

הקצין סיים את קורס המכללות בשנה שעברה, אך לאור הממצאים בוטל דיון בקידומו לדרגת אלוף משנה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: מבירור שנערך ע"י מפקד המכללות, אלוף גרשון הכהן, עולה כי מדובר בהעתקה מובהקת. הקצין סיים את הקורס בשנה שעברה, אך לאור הממצאים, דיון שהיה צפוי באשר לקידומו לדרגת אל"מ, בוטל ע"י ראש אמ"ן. הטיפול הפיקודי והאקדמאי בקצין מתבצע בימים אלה.

בשבוע שעבר: קצין נהג ברכב גנוב

בשבוע שעבר נתפס קצין צה"ל כשהוא נוהג ברכב גנוב לאחר שזייף, על פי החשד, את לוחית הרישוי. חקירת האירוע המביך החלה בעקבות תלונה של תושב ירושלים, שסיפר כי הוא מקבל דוחות תנועה בגין עבירות תנועה שלא ביצע. במשטרה החליטו לערוך תצפיות ולקיים חקירה סמויה על מנת לברר את זהותו של העבריין החמקמק שהצליח לתעתע בהם במשך תקופה ארוכה.

בתום החקירה הממושכת נעצר קצין בן 30 בדרגת סגן, בחשד שנהג במכונית וזייף את לוחית הרישוי שלה. השוטרים ניסו להבין את פשר מעשיו של החשוד, אך הוא מיאן לשתף פעולה ולא סיפק הסברים. "הגרסה שלו לא ברורה", סיפר סנ"צ יהודה ולריולה, מפקד היחידה המרכזית באגף התנועה. "הוא לא הסביר כמה זמן הרכב ברשותו ומי נתן לו אותו".