חיזבאללה מציג: קוקאין תמורת נשק

השבועון הגרמני "דר שפיגל" מדווח היום כי נחשפה פרשת ענק של סחר בסמים שנוהלה על ידי משפחה גרמנית ממוצא לבנוני. על פי הדיווח, בני המשפחה הבריחו סמים מסוג קוקאין מביירות לפרנקפורט, וביצעו מכירות בשווי של מיליוני אירו. על פי החשד, המשפחה שמקורבת לארגון חיזבאללה העבירו להם את הכספים למימון פעילות טרור

האם הכסף שוזורם לחיזבאללה מגיע מעסקאות סמים בינלאומיות? השבועון הגרמני "דר שפיגל" חושף היום כי נבדק החשד שחיזבאללה ממומן בחלקו על ידי עסקאות ענק של סחר בסמים, בעיקר מסוג קוקאין.

החקירה בנושא החלה לאחר מעצרם של ארבעה גרמנים ממוצא לבנוני בשנת 2008, בשדה בתעופה בפרנקפורט, כשברשותם 8.7 מיליון אירו. סכום כסף גדול נוסף נמצא בדירה של אחד החשודים.

על פי הדיווח, המשטרה הגרמנית מעריכה שבני המשפחה ממוצא לבנוני עמדו במרכז פרשת סחר של סם מסוג קוקאין, שהוברח מלבנון לאירופה ונמכר בסכומים העומדים על מיליוני אירו.

עוד עולה מהחקירה כי המעורבים בפרשת הסחר נמצאים בקשרים הדוקים עם צמרת ארגון חיזבאללה, ביניהם גם עם מנהיג הארגון חסן נסראללה. החשודים מכחישים בשלב זה כל קשר להאשמות החמורות נגדם.

ישראל טוענת במשך שנים ארוכות כי חיזבאללה מממן את פעילותו בין היתר מסחר בסמים. בשנים האחרונות נחשפו לא מעט פרשיות של ריגול לטובת חיזבאללה מצד גורמים בישראל, כשהתמורה מהארגון הלבנוני באה בצורת כמויות גדולות של סמים שהוברחו מעבר לגדר המערכת.