דובר הג'יהאד האיסלמי: ישראל מעוררת פרובוקציות

אבו-אחמד, דובר פלוגות אל-קודס של הג'יהאד האיסלמי אמר כי ארגוני ואירגוני טרור נוספים לא יהססו להגיב על הפרובוקציות שמעוררת ישראל. "ההסלמה האחרונה בפעולות צה"ל ברצועה מגיעה במסגרת הניסיונות החוזרים של כוחות הכיבוש לגרור את ארגוני ההתנגדות לעימות צבאי", אמר

לא יהססו לתקוף. אילוסטרציה (חדשות 2)

האם ישראל מנסה לעורר פרובוקציות כדי לגרור את ארגוני הטרור הפלסטינים לנקוט בפעולות נגדה? כך לפחות טען דובר ארגון הג'יהאד האיסלאמי אבו-אחמד לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

"ההסלמה האחרונה בפעולות צה"ל ברצועה מגיעה במסגרת הניסיונות החוזרים של כוחות הכיבוש לגרור את ארגוני ההתנגדות לעימות צבאי", אמר אבו-אחמד. לדבריו, הארגונים החמושים השונים לא יהססו לפתוח בעימות אם לא ייפסקו התקיפות ברצועת עזה.

אבו-אחמד הוסיף כי על ישראל להיזהר מהשיפור ביכולות הארגון והתייחס בביטול לאפשרות כי כיפת ברזל תגן על תושבי הדרום מפני ירי הקסאמים.

אתמול: צה"ל תקף, רקטות נורו על הדרום

הלילה נורו לעבר ישראל שני קסאמים ורקטה נוספת. כל הרקטות נפלו בשטחים פתוחים במועצות האזוריות אשכול ושער הנגב. לא נגרם נזק ולא דווח על נפגעים.

בעזה נהרגו שלושה אזרחים, אחד מהם נער בן 15, בשלוש תקיפות שונות של חיל האוויר הישראלי ושניים נפצעו. לפי הדיווחים התקיפה התבצעה על מטה ביטחוני בשכונת א-זייתון. שתי תקיפות נוספות בוצעו בבית ספר באזור וסמוך למחנה הפליטים נוסייראת.