ברק על האיומים: "אני לא מפחד מאף אחד"

שר הביטחון מתייחס הערב לראשונה למכתבי האיום על חייו. ברק דיבר בכנס של אוניברסיטת תל אביב, ואמר כי "מכתב האיום לא מייצג את האנשים ביו"ש". שר הביטחון ציין: "נמשיך לאכוף את החלטות הממשלה, אני לא מפחד"

בכנס בשם ""דו שיח בנושא סדר היום הביטחוני של ישראל" שנערך הערב באוניברסיטת תל אביב, הגיב לראשונה שר הביטחון אהוד ברק על מכתבי האיומים שנשלחו אליו לאחרונה. ברק הסביר שהמכתבים כלל לא הגיעו לשולחנו אלא הועברו ישירות לשב"כ.

"אני מציע לא להכליל", אמר ברק בהתייחסו לכותבי המכתב. "המכתב לא מייצג את האנשים ביהודה ושומרון אלא מדובר בקבוצת שוליים שפעלה על רקע ההחלטה על ההקפאה". שר הביטחון דאג להבהיר לקהל: "אני מתכוון להמשיך לאכוף את החלטות הממשלה ואני לא מפחד מאף אחד".

כפי שפורסם לראשונה בחדשות ערוץ 2 בשבוע שעבר, בעקבות פעילותו של שר הביטחון והעובדה כי הוא מוביל את אכיפת הקפאת הבנייה בהתנחלויות, קיבל ברק מכתב דומה למכתב אותו קיבל מפכ"ל המשטרה גם הוא בשבוע שעבר. בעקבות קבלת המכתב, החליטו בשירות הביטחון הכללי להכפיל את מספר המאבטחים שינועו עם ברק ויגנו עליו, לפחות בתקופה הקרובה.

איומים על חיי מפכ"ל המשטרה

שירות הביטחון הכללי החליט לתגבר את האבטחה סביב מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן. ההחלטה התקבלה בעקבות מכתב שהתקבל לאחרונה במערכת הביטחון אשר יועד למפכ"ל, ובו נכתב "סומנת לעולם הבא - יום הדין שלך קרב".

רנ"צ כהן קיבל בעבר איומים על חייו מארגוני פשיעה ומגורמים עברייניים אחרים, אולם הפעם כיוון החקירה של השב"כ מופנה בעיקר לעבר גורמים מהימין הקיצוני ביהודה ושומרון, זאת בעקבות התבטאויותיו החריפות של המפכ"ל בגנות העימותים הקשים בין המתנחלים לבין פקחי משרד הביטחון שהגיעו לחלק את צווי ההקפאה בהתנחלויות.