התשובה של צה"ל לקסאמים כבר מוכנה

הותר לפרסום: השבוע הושלמה בהצלחה סדרת הניסויים במערכת "כיפת ברזל", שאמורה לתת מענה לאיום הרקטות מצד חיזבאללה וחמאס. המערכת החדשה תיכנס לשימוש מבצעי בצה"ל כבר בחודשים הקרובים. שר הביטחון ברק בתגובה: אבן דרך משמעותית

האם תושבי הדרום והצפון יוכלו לישון בקרוב בשקט? הערב הותר לפרסום כי הושלמה בהצלחה סדרת הניסויים של מערכת "כיפת ברזל" - המיועדת ליירט רקטות, קסאמים וקטיושות - והיא תיכנס בחודשים הקרובים לשימוש מבצעי בצה"ל.

במערכת הביטחון הביעו שביעות רצון בעקבות ההצלחה המלאה של המערכת, שהתמודדה לראשונה מול מספר איומים במקביל. "במהלך הניסויים גילתה המערכת מספר רב ומגוון של איומים, עקבה אחריהם, שיערכה את מסלולם, תכננה את מסלולי היירוט ושיגרה את המיירטים שהשמידו את המטרות", דיווחו במשרד הביטחון. "כל המערכות פעלו באופן תקין והאיומים הושמדו כמתוכנן".

סדרת הניסויים שנערכה השבוע כללה ניסוי מערכתי מלא של כלל מרכיבי מערכת "כיפת ברזל" ובמסגרתו שוגרו והושמדו במקביל מספר רב של איומים מסוגים שונים. במסגרת הניסויים שולבו כל מרכיבי מערכת "כיפת ברזל", המובלת ע"י רפאל, מכ"מ מתוצרת אלתא, מערך שו"ב מתוצרת "אמפרסט", משגר ומיירט מתוצרת רפאל.

שר הביטחון: אבן דרך משמעותית

עם השלמת הניסויים, הסתיים שלב פיתוח המערכת על ידי צוותי מפא"ת במשרד הביטחון ורפאל, ובתוך מספר חודשים היא תועבר לידי גדוד הנ"מ הייעודי שהוקם בחיל האוויר להפעלתה המבצעית.

שר הביטחון אהוד ברק הביע אף הוא סיפוק מהתוצאות וציין את משמעותן עבור האזרחים. "סדרת הניסויים המוצלחת מהווה אבן דרך משמעותית בפיתוח מערכת 'כיפת ברזל', שאמורה לשפר את ההגנה של תושבי הדרום נגד איומי הרקטות", הסביר השר ברק.