סוריה מאיימת: אם חיזבאללה יותקף - נגיב

גורמים בדמשק אומרים הבוקר לעיתון "אל-ווטן" הקטרי, כי אם יותקף הארגון הלבנוני - סוריה לא תשב בחיבוק ידיים. "איום על ביטחונה ויציבותה של לבנון הוא בבחינת איום על ביטחונה של סוריה", אמרו המקורות

שוב רוחות מלחמה מדמשק? גורמים סורים אומרים הבוקר כי במערכה הבאה בין ישראל לחיזבאללה, סוריה לא תהסס להגיב ולהתערב. "במידה וישראל תתקוף פעם נוספת את חיזבאללה בלבנון, לא תשב דמשק בחיבוק ידיים", אמרו גורמים סורים לעיתון "אל-ווטן", היוצא לאור בקטאר. אלו הוסיפו כי "איום על ביטחונה ויציבותה של לבנון הוא בבחינת איום עם בטחונה של סוריה".

העיתון הקטארי דיווח, כי בדמשק עוקבים בדאגה אחר מה שכונה "ההיערכות והתמרונים הישראליים לאורך גבול הצפון". על פי הדיווח, בסוריה מעריכים כי ישראל מתכוננת למבצע צבאי נוסף בלבנון - שמטרתו הפעם יהיה להביא לחיסול ארגון החיזבאללה.

"ישראל תפלוש - ותגיע עד בירות"

"מדובר במסר לסוריה וללבנון גם יחד", אמרו הגורמים הסורים לעיתון. אלו הוסיפו כי גורמים אמריקניים עדכנו את הממשל בלבנון כי במידה ולא יצליח לפרק את חיזבאללה מנשקו, "מתכננת ישראל לפלוש למדינה ולהגיע עד בירות".

ואולם, בלבנון לא נראה כי ישנה כוונה כלשהי של הממשלה להתעמת עם החיזבאללה. רק לפני כחודש הושבעה הממשלה החדשה בראשותו של סעד חרירי, ובה נוטלים חלק גם שרים מטעם סיעת חיזבאללה בפרלמנט. בשלב זה הדיון בפירוק הנשק של חיזבאללה נדחה, חרף החלטת מועצת הביטחון של האו"ם לפרק את הארגון מנשקו.