הרוג בתקיפת צה"ל ברצועת עזה

כלי טייס של חיל האוויר תקפו הלילה בדרום הרצועה חוליית מחבלים שהייתה ערוכה לשיגור קסאמים לעבר ישראל. הפלסטינים מדווחים כי אדם אחד, בכיר ב"וועדות ההתנגדות העממית", נהרג בתקיפה וחמישה נוספים נפצעו

מתיחות ברצועה: חיל האוויר תקף הלילה חוליית מחבלים בדרום רצועת עזה. הפלסטינים מדווחים כי אדם אחד, בכיר בארגון "ועדות ההתנגדות העממית" נהרג, וחמישה נוספים נפצעו בתקיפה, סמוך לחאן יונס, בדרום רצועת עזה. 

מצה"ל נמסר כי בפעילות משותפת לצה"ל ולשירות הביטחון הכללי תקף כלי טיס של חיל האוויר בדרום הרצועה חוליית מחבלים שעסקה בהכנות לשיגור רקטות לעבר שטח מדינת ישראל. זוהתה פגיעה במטרה. במערכת הביטחון הדגישו כי חמאס ממשיך להיות האחראי הישיר לשקט בדרום ישראל.

גם בסוף השבוע: צה"ל תקף ברצועה

בסוף השבוע חיל האוויר תקף מטרות ברצועת עזה, בתגובה לירי הקסאמים הנמשך לעבר יישובי הדרום. בדובר צה"ל לא מסרו פרטים נוספים אודות התקיפה, אם כי מקורות פלסטיניים מדווחים כי מספר יעדים ברצועת עזה אכן הותקפו ונפגעו במהלך הלילה.

בימים האחרונים נרשמה מתיחות בסמוך לגבול ישראל-רצועת עזה, לאחר שכבר בערב הסילבסטר נחתו שתי רקטות, אחת מהן טיל גראד, בעיר נתיבות. מספר נפגעי חרדה פונו לבתי החולים לקבלת טיפול. מערכת התרעת צבע אדום לא הופעלה בטרם הנפילות. אמש נחתו שתי רקטות קסאם נוספות באזור הנגב המערבי. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

ירידה משמעותית בירי הרקטות ב-2009

ואולם, דוח של השב"כ שפורסם בסוף השבוע חושף כי שנת 2009 אופיינה בירידה משמעותית בנפח פעילות הטרור מכיון יהודה , שומרון ועזה. מהדוח עולה שמאז תחילת השנה, עם תום מבצע "עופרת יצוקה" נורו 566 רקטות לעבר ישראל, שמצטרפות לשתיים שנורו היום לעבר נתיבות.

406 מתוך הרקטות שנחתו בישראל נורו במהלך המבצע, זאת לעומת 2,048 רקטות שנורו בשנת 2008.

הווידאופדיה: מבצע עופרת יצוקה

תיעוד: השעה הראשונה במבצע "עופרת יצוקה"