אבו מרזוק: יש נסיגה במו"מ לעסקה לשחרור שליט

על פי הדיווח בעיתון "אל חייאת" היוצא לאור בלונדון, אמר יו"ר הלשכה המדינית של חמאס כי ישראל אשמה בנסיגה במשא ומתן לעסקת חילופי השבויים. מרזוק הוסיף ואמר היא הוא צופה שהמתווך הגרמני בעסקה לא יהיה האחרון. הגעתו של המתווך לעזה נדחתה עקב מזג האוויר הקשה באירופה

עיתון "אל חיאת" הלונדוני מפרסם הבוקר כי סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, אמר כי יש נסיגה במשא ומתן לעסקת חילופי השבויים במסגרתה ישוחרר גלעד שליט.

לדברי אבו מרזוק, בכל פעם שיש התקדמות והתקרבות לחתימת העסקה, הישראלים מתחרטים ברגע האחרון וחוזרים אחורה. מרזוק הוסיף ואמר כי המתווך הגרמני הוא לא הראשון בעסקה וכנראה גם לא יהיה האחרון. המתווך היה אמור להגיע לפני יומיים לעזה, אך בשל מזג האוויר הקשה ששרר בגרמניה נדחתה הגעתו.

חמאס נוקט באסטרטגיה חדשה

בסוף החודש שעבר החליטו ראשי הארגון לדחות את הצעת ישראל בעניין שחרור האסירים תמורת החייל החטוף גלעד שליט. דחיית ההצעה הישראלית לדברי התקשורת הערבית נובעת מהסירוב הישראלי לשחרר מנהיגים פלסטיניים ומההתעקשות של הגורמים הישראליים לגרש את האסירים הפלסטינים מחוץ לשטחי ישראל. הצעת הגירוש אמנם נידונה בעבר, אולם לדברי גורמים בחמאס מדובר במספר גדול משהוצע לראשונה.

לפני שלושה ימים פורסם כי בכוונת חמאס להגיש הצעה חלופית בעניין חילופי האסירים. בראיון ל"אל-חייאת", אמר בכיר בארגון כי החמאס מתכוון "לנקוט באסטרטגיה חדשה במשא ומתן, ולהגיש הצעות חלופיות להצלחתו".

"קיימת הזדמנות גדולה להשלמת העסקה", אמר הבכיר לעיתון. "הלשכה המדינית של חמאס בדמשק החליטה בישיבתה האחרונה שלא להשיב בשלילה גורפת להצעה הישראלית. לא נצא לתקשורת ונשפיע על המשא ומתן, נמשיך במשא ומתן השקט על מנת להגיע לפתרונות הוגנים לשני הצדדים".