חמאס מציג: נשקו של חייל צה"ל שנהרג ב"עופרת יצוקה"

שנה חלפה, ובארגון מנסים להציג לציבור העזתי כל הישג אפשרי. כתב רשת "אל-ג'זירה" פגש בחוליית חמאס, שהציגה בפניו את נשקו של חלל צה"ל ממבצע "עופרת יצוקה", שגופתו כמעט נחטפה. מכת אש שהורה להנחית מפקד הכוח מנעה את החטיפה. "לאויב אין כבוד לחייליו", אומר פעיל בארגון. צפו בתיעוד המיוחד מרצועת עזה

שנה אחרי מבצע "עופרת יצוקה", מנסה החמאס להמשיך ולהציג את "הישגיו" במערכה: בכתבה ששודרה ברשת "אל-ג'זירה", מציגים פעילי הזרוע הצבאית של הארגון את מה שהם מכנים "נשקו" של חייל צה"ל שנלקח בשבי במהלך אחד הקרבות במבצע.

כתב התחנה ברצועה יצא לפגוש מספר פעילי "גדודי עז א-דין אל-קסאם", הזרוע הצבאית של החמאס, במסגרת סדרת הכתבות לציון יום השנה הראשון למבצע "עופרת יצוקה". אחד הפעילים הציג בפניו נשק מסוג M-16, ובאמצעות תצלום תקריב מוצגים גם מספרו הסידורי של הנשק, וכן הכוונת המיוחדת שהותקנה עליו.

"פגענו בחייל, והצלחנו לסגת עמו ועם הנשק לתוך הבית", מספר הפעיל לכתב על אותה התקרית. "החיילים האחרים נמלטו, הודות לאללה. לאחר מכן, נודע לחיילים שגופת חברם בבית, והאויב הזה, שלא מכבד את כבוד חייליו, הפציץ את המקום באמצעות טילי מטוס F-16".

בתקרית: 19 נפצעו, אש מאסיבית מנעה החטיפה

המקרה המדובר מוכר בצה"ל. 19 חיילים נפצעו בתקרית, מנפילת פצצת מרגמה בסמוך לתנועת הכוחות, שדקות קודם לכן נכנסו רגלית לרצועת עזה. "באחד האירועים ניסו לפתות אותנו להיכנס לבית", סיפר בראשית השנה מג"ד בגולני לכתבנו ניר דבורי. "בתוך הבית נתקלנו וניסו לחטוף חייל שלנו. ידענו שאצלנו לא יהיו חטופים".

החיילים השיבו מייד אש, אך בתקרית נהרג אחד מהם. פעילי החמאס ניסו להגיע לגופתו ולחטוף אותה. "היה צריך לעשות הכל במידת האש, כדי לא לאפשר לאף אחד לברוח מתוך הבית הזה", אמר המג"ד. בצה"ל הבהירו עוד קודם לחיילים כי חטיפת חייל במהלך המבצע הוא אינטרס עליון של חמאס - ויש למנוע אותו בכל מחיר. "הפעלנו הרבה עוצמת אש מסביב לבית ועל התקרה של הבית, כדי לא לאפשר להם לברוח עם הגופה".

הצצה נוספת למערך הרקטות

במסגרת התיעוד המיוחד של רשת "אל-ג'זירה", הצטרף כתב התחנה גם לחוליית משגרי רקטות של "פלוגות ירושלים", הזרוע הצבאית של ארגון הג'יהאד האסלאמי - עדות נוספת להיערכות הצבאית של ארגוני הטרור ברצועה לסבב האלימות הבא עם ישראל. "מערך הרקטות של פלגי ההתנגדות השתפר מאוד לאחר המלחמה, אולם מסיבות ביטחוניות לא נוכל לומר מה טווח הרקטות", סיפר דובר "פלוגות ירושלים", אבו אחמד, לכתב התחנה.

גם "כוכב התקשורת" של החמאס, דובר הזרוע הצבאית אבו עוביידה, התראיין במהלך התיעוד המיוחד. "אין הודנה מוכרזת ביננו לבין הכיבוש", הוא אומר. "איננו בוטחים בו, ואנו רואים את עצמנו במצב כוננות ולחימה מתמשכים, משום שהאויב בוגד".

בתום הלחימה נחשף: כמעט ונחטף חייל 

חמאס מציג: כך תתבצע החטיפה הבאה

תיעוד מיוחד: כך נראתה השעה הראשונה של "עופרת יצוקה" - מהמרפסת בעזה